profil

Jak wyglądałoby życie bez komputerów?

poleca 85% 1064 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Gdyby nie wynaleziono techniki komputerowej nie byłoby wielu typów urządzeń elektronicznych znanych nam z życia codziennego. Dla przykładu, wraz z rozwojem komputeryzacji wprowadzono urządzenia zawierające elementy komputera tj. odtwarzacz MP-3, DVD, kamera cyfrowa, aparat cyfrowy, telefon komórkowy, bankomat, kasy fiskalne w sklepach, pralka automatyczna, kuchenka mikrofalowa, samochód i inne, które ułatwiają nam wykonywanie wielu codziennych czynności.
Bez komputerów trudno byłoby sobie wyobrazić dzisiaj pracę w wielu instytucjach, takich jak bank, poczta, urzędy, biura, szkoła, fabryki, kino, itp. Zastępują one i usprawniają pracę wielu ludzi. Dobrane odpowiednie programy umożliwiają szybką obsługę klientów,
a komputery pracujące w sieci poprzez Internet, pozwalają przesyłać pliki danych bez względu na dzielącą je odległość. Dzięki nim możemy wykonywać np. trudne obliczenia matematyczne, animacje naukowe różnych badań, zamiast badania przeprowadzać na ludziach lub zwierzętach. Ułatwiają nam one pisanie, liczenie, projektowanie, itp. Zamiast pisać ręcznie lub na zwykłej maszynie do pisania, napiszemy tekst ten na komputerze
i możemy go wydrukować. Wszystko to staje się proste i szybkie.
Brak komputerów to tym samym brak bardzo dobrej i praktycznie niezastąpionej pomocy naukowej, dostępu do źródła informacji przy odnajdywaniu różnych potrzebnych nam informacji, nie tylko do szkoły, ale również do pracy i własnego użytku. Gdyby nie one, nie moglibyśmy zapisywać wielu potrzebnych nam informacji na małych nośnikach (dyskietka, płyta CD, płyta DVD, pen-drive) zarówno w formie tekstowej ale i graficznej, muzycznej i multimedialnej. W ten sposób możemy je przechowywać bez konieczności zajmowania dużych powierzchni.
Bez gier komputerowych trzeba by było korzystać z innych źródeł rozrywki. Nie można by było także sprzedawać rzeczy na stronach typu Allegro, trzeba by było iść na targ. Zamiast pisać blogi trzeba by było zadowolić się ręcznie pisanymi pamiętnikami
Bez komputerowych badań nie można by było określić i zdiagnozować wielu dopiero rozwijających się chorób. Nie można byłoby szybko określić dolegliwości pacjenta. Bez skomplikowanych maszyn sparaliżowane osoby nie mogły by mówić. Niepełnosprawni bez wózków inwalidzkich sterowanych pilotem mieliby gorszy tryb życia. Trudniejsza byłaby nawigacja, np. statków i samolotów. Bez wind i ruchomych schodów bardzo uciążliwe stałoby się wchodzenie na wysokie piętra. Nie moglibyśmy także zbadać dokładnie naszego otoczenia, ziemi, kosmosu. Nie moglibyśmy również przewidzieć na czas strasznych, lecz prawdziwych kataklizmów, jak: tajfuny, powodzie, tornada, susze, pożary, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów.
Gdyby nie Internet, nie moglibyśmy poznawać wielu ekscytujących zakątków świata, których na pewno nie zwiedzilibyśmy. Na stronach internetowych danego kraju możemy oglądać interesujące miejsca i ciekawe zakątki. Jest to miłe przeżycie. Bez wydawania ogromnych pieniędzy, w wygodnym fotelu możemy śledzić ciekawe miejsca i budynki, obserwować mało spotykane gatunki zwierząt.
Bez Internetu wielu ludzi z dalekich zakątków świata nigdy by się nie poznało. Nie nawiązałyby się między nimi przyjaźnie. Świat byłby być może mniej skomplikowany, ale nasza wiedza uboższa.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty