profil

Jakie są korzyści z nauki? Twoje zdanie na ten temat.

poleca 83% 1075 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„JAKIE SĄ KORZYŚCI Z NAUKI? TWOJE ZDANIE NA TEN TEMAT.”

Celem tej pracy jest przedstawienie korzyści wynikających z przyswajania sobie różnych wiadomości i umiejętności. Sądzę, iż korzyści z nauki jest bardzo wiele. Wiedza jest nam potrzebna do normalnego życia i funkcjonowania . Ucząc się zdobywamy wiedze z różnych dziedzin życia. Począwszy od pisania czy czytania, skończywszy na obsłudze maszyn czy wiedzy ekonomicznej.

Jako pierwszy przykład korzyści płynących z nauki mogę podać możliwość posiadania dobrze płatnej pracy. Dzięki skończonym studiom w określonym kierunku możemy łatwiej znaleźć wymarzoną prace. Od poziomu wiedzy, umiejętności zależy też nasza kariera, sukcesy zawodowe czy pozycja społeczna.
Kolejnym znaczącym argumentem może być to, że wiedza ułatwia nam życie. Nauka języków obcych pozwala nam m. in. na łatwiejsze porozumiewanie się za granicą. Dzięki temu możemy podróżować bez obaw, że nie dogadamy się z innymi ludźmi, jak i również mamy możliwość znalezienia pracy w innym kraju.
Od zarania dziejów człowiek wykorzystuje wiedze i doświadczenie nabyte przez jego przodków dzięki czemu bezustannie się rozwija. Gdyby człowiek nie posiadał wiedzy prawdopodobnie wciąż siedzielibyśmy w jaskiniach. Wielkie wynalazki, które zmieniły nasze dotychczasowe życie powstały tylko dzięki bezustannemu doskonaleniu się człowieka .
Nie należy zapominać również o fakcie, że dzięki wiedzy możemy spełnić nasze marzenia. Jako przykład mogę podać chęć zdobycia szczytu Himalajów. Poprzez ciężką prace możemy tego dokonać, nie wystarczy tylko odwaga. Musimy posiadać wielką wiedze aby móc poradzić sobie w trudnych warunkach.
Ostatnim przykładem będzie to, że ludzie posiadający dużą wiedze są bardziej szanowani przez społeczeństwo. Są dla ludzi autorytetami w różnych dziedzinach. Prosi się ich o wygłaszanie opinii w wielu kwestiach oraz o udzielanie rad.

Podsumowując powyższe rozważania, mogę stwierdzić, iż korzyści wynikających z nauki jest bardzo wiele, tym samym warto się uczyć. Wbrew pozorom czas poświęcony nauce, nigdy nie jest czasem straconym.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta