profil

List do siebie, który przeczytam za 20 lat

poleca 82% 1281 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Elbląg, 17 maja 2007

Drogi Ja!

Pisze ten list z nadzieja, że przeczytam go za 20 lat, jak już będę dorosłą osobą. Chce sobie przypomnieć to, co było dla mnie najważniejsze w tym okresie młodości. A może będę chciał powrócić do spełnienia moich marzeń, które już dziś planuję.

Dziś, kiedy piszę ten list myślę nad wyborem liceum ogólnokształcącego z profilem ekonomicznym. Po ukończeniu tej szkoły chciałabym pójść na studia o podobnym kierunku. Mam nadzieję, że to wykształcenie pozwoli mi na znalezienie dobrze płatnej i przyjemnej pracy zawodowej, bo to jest najważniejsze po ukończeniu swojej edukacji. Jak nie uda się to wyjadę za granicę i tam spróbuję swoich możliwości. Oprócz marzeń na temat tego, co chciałbym robić w przyszłości, śnię o lepszym komputerze, ale wszystkie marzenia kroczą ku jednemu – dobru materialnemu a przecież to nie jest najważniejsze. Jednak wiem, że w moim wieku, każdy myśli o pieniądzach, które szczęścia nie dają. Mam nadzieję, iż to się zmieni i to na lepsze.

Mam także wielką nadzieję, że w przyszłości założę szczęśliwą, idealną rodzinę, z którą przejdę szczęśliwie przez dalsze życie, chciałbym bardzo zbudować dom i zasadzić piękne drzewo w swoim ogródku. Będę dążył do tych wszystkich rzeczy, ale nie zawsze wszystko idzie po swojej myśli. Życie jest brutalne i trzeba mocno stąpać po ziemi, aby się nie przewrócić.

Teraz ten list będzie leżał 20 lat, aż do czasu kiedy go przeczytam i zobaczę czy zmieniło się to, co było dla mnie najważniejsze, czy spełniłem swoje założenia i marzenia. Myślę, że po przeczytaniu tego listu w moim dorosłym życiu zmieni się coś, może powrócę do swoich młodzieńczych planów.

JAN NOWAK

P.S. Pamiętaj, że marzenia są najważniejsze oraz nie należy się nigdy poddawać.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (12) Brak komentarzy
12.12.2011 (16:37)

dobre wypracowanie przydalo sie dzieki ;]

20.10.2011 (17:11)

zrąbane zadanie. trosze przydało się jako wzór

7.4.2011 (16:33)

Ja jestem z 1 gimnazjum

Treść sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta