profil

Rola mody w życiu człowieka

poleca 84% 730 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Moda odgrywa w życiu człowieka bardzo dużą rolę. To, jak nas ludzie widzą, często ma wpływ na to, jak nas postrzegają. Cóż jest gorszego, niż złe pierwsze wrażenie, które rzutuje na całą późniejszą znajomość. Dlatego od wieków człowiek dba o swój wygląd, wizerunek, postępuje według zaleceń mody. Gdyby tak nie robił, nie zostałby zaakceptowany w społeczeństwie.
Nie należy jednak przesadzać. Na ulicy często można spotkać tzw. „ofiary mody”, osoby, które nie znalazły umiaru w strojeniu się, lub co gorsza, źle zinterpretowały panującą aktualnie modę. Spotykamy się z takimi ludźmi niechętnie, w myślach krytykując: „ten to nie ma gustu”. Przykładem osoby mającej zerowe wyczucie w sprawach mody jest amerykańska gwiazda (właściwie nie wiem, czemu jest taka sławna), Paris Hilton, której stroje często mogą przyprawić o wymioty. Mieszankę „modna suknia wieczorowa plus modne tenisówki” można przyrównać do zasady matematycznej „dwa plusy dają minus” – po prostu nie da się na to patrzeć.
Ubiór elegancki również może być modny. Strój domowy, do ogrodu, Marlona Brando w legendarnym filmie „Ojciec chrzestny” jest przykładem równowagi między modą tamtych czasów a elegancją, za którą Vito Corleone przepadał. Jednak ubiór bohatera książki „Fechmistrz”, mimo nienagannej elegancji, był zupełnie niemodny, co też nie jest dobre.
Myślę, że wniosek jest prosty: należy mieć wyczucie, gdzie się kończy moda, a gdzie zaczyna kicz, oraz umieć się ubrać modnie, a zarazem elegancko.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta