profil

Nowe prace Heraklesa

poleca 81% 724 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Nowe prace Heraklesa

Herakles był synem Dzeusa i Alkimeny. Ojciec chcąc zapewnić mu nieśmiertelność, położył go przy śpiącej Herze, aby Herkules mógł ssać mleko bogini. Jednak ona obudziła się i odtrąciła dziecko.
Hera nienawidziła Heraklesa. Licząc, że zginie zadała mu 2 niezwykle ciężkie i dla zwykłego człowieka niewykonalne prace. W zamian obiecała mu nieśmiertelność, lecz zagroziła, że jeśli zginie przy wykonywaniu, jakiegoś zadania, jego dusza zostanie zrzucona do najniższej części Hadesu- Tartaru. Młody bohater przyjął propozycje bogini i wyruszył w podróż.

Pierwsza praca, jaką miał wykonać polegała na zabiciu Tyfona syna Gai i Tartara. Był on ogromnym stworzeniem o stu głowach i wężowych nogach. Jego niezwykle trujący jad bez problemu powaliłby każdego herosa. Herakles podczas walki musiał być niezwykle ostrożny. Gdy odrąbywał jakąś część ciała potwora ta zaraz odrastała. Bohater wpadł na pomysł, aby zabić Tyfona jego własną bronią. Więc zamoczył strzałę w jadzie stworzenia wycelował i strzelił. Potwór padł na ziemie kąsając przy tym Heraklesa. Hera wiedząc, że młodzieńcowi zostało zaledwie kilka godzin życia zadała mu ostatnią prace polegająca na policzeniu gwiazd na niebie. Bohater nie poddał się i walczył do końca, lecz jad okazał się silniejszy. Jak umówił się z Herą jego dusza została zrzucona do Tartatu

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta