profil

Recenzja książki pt. „Kłamczucha”.

poleca 76% 1749 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Kłamczucha” to książka przeznaczona dla młodzieży, autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Opowiada ona o losach Anieli Kowalik – piętnastoletniej dziewczyny, pochodzącej z Łeby.

Aniela była osobą z bardzo porywczym temperamentem. Na wargach, przebywając na plaży, poznała ona Pawełka – poznaniaka, będącego w sanatorium, w którym zakochała się od pierwszego wejrzenia. Chcąc być z nim, wyjechała do Poznania do Liceum Poligraficznego. Tam mieszkała u wujostwa. Sytuacje, w jakich znajdowała się Aniela, doprowadziły ją do bardzo wielu kłamstw z jej strony. Stąd otrzymała tytułowe przezwisko „Kłamczucha”. Zakochana w Pawle gotowa była nawet pracować w jego domu, aby być tylko bliżej niego.

Jak widać książka ta jest pełna ciepła oraz humoru. Pokazuje jak bardzo piętnastoletnia dziewczyna może poświęcić się dla miłości i jak bardzo poprzez małe kłamstwa może skomplikować sobie życie. Moim zdaniem „Kłamczucha” to lekka lektura, nie wymagająca przemyśleń historia, która lekko przychodzi, jak i lekko odchodzi.

Uważam, że za tą lekkość pióra należą się gratulacje autorce.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Komentarze (7) Brak komentarzy
9.5.2011 (11:15)

Jak pisałam z przeróbką .. To było z lekka krótsze to wyszło mi ponad 2 strony . Spokojnie tyle starczy :D

12.1.2010 (16:38)

I jest cool ;PP

8.6.2009 (16:06)

Bardzo fajnie i ciekawie napisałaś. Z taką lekkością... że brak słów!

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta