profil

Co to znaczy być Polakiem?

poleca 83% 1434 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Moim zdaniem być Polakiem to znaczy poznawać historię naszego kraju, tradycje i obyczaje. Dzięki temu jest nam łatwiej zrozumieć, o co i dla czego nasi przodkowie walczyli o naszą ojczyznę, dla czego tak bardzo bronili naszego języka. A wszystko to dla tego żebyśmy my i nasze dzieci mogli żyć i poczuć się Polakami.

Ja będąc w tym wieku nie do końca wiem co to znaczy być Polakiem. Wiem, że mam się uczyć języka polskiego, poznawać historię naszego narodu. Ale kiedy obserwuje ten nasz dzisiejszy świat, to tempo życia, w jakim przyszło nam dorastać, trudno się połapać, który język jest ważniejszy, bo uczymy się tyle samo języków obcych, co języka Polskiego.

W telewizji ciągle mówią, że za chwilę wycofają z rynku złotówki na rzecz euro. W tym zawirowaniu można się pogubić. Wiem jednak, iż tradycje i obyczaje, jakie przekazuje mi moja rodzina, będę się starał pielęgnować i przekazywać te tradycje moim dzieciom.

Będąc na terenie naszego kraju muszę przestrzegać prawa, które tu obowiązuje. Muszę także oddawać należyty szacunek do godła i flagi państwowej i nie zapomnieć o postawie wobec hymnu narodowego.

Obecnie mam 14 lat, czy na to samo pytanie za kilka lub kilkanaście lat odpowiedziałbym tak samo?- nie wiem, za to postaram się zawsze reprezentować nasz kraj i na pewno nie będę się wstydził tego, że jestem Polakiem.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy

ale praca ładna
:)

Fajna praca;)

wypracowanie na 6!!!

i tak wlasnie oceniam...

dzieki

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta