profil

Ojczyzna jest częścią nas.

poleca 91% 101 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ludzie należący do jednego narodu mogą mieć różne ojczyzny prywatne, wspólna jest dla nich natomiast ojczyzna ideologiczna.
Wyjaśnię to na przykładzie mojego wujka. Otuż, wyjechał on za granicę do Stanów Zjednoczonych. Załatwił wszystkie dokumenty, papiery i z rodziną poleciał. Gdy przybył do tamtego kraju miał cały czas za ojczyznę naszą ukochaną Polskę. Jednakże zaczął starać się o obywatelstwo amerykańskie. Cały czas nie zapominał o Polsce. Przy-
Szedł czas, obywatelstwo dostał wraz z rodziną i mają już prywatnie dwie ojczyzny, bo w tych dwóch są obywatelami. Jednakże mają tylko jedną bardziej za ojczynę, i jest to Polska, gdyż tu się urodzi i wycho-wali.
Ojczyzna jest to zbiór osób przebywających na danym terytorium. Owszem to nazywa się też państwo, Ale proszę zauważyć, iż emigran-ci przybywający po jakimś tam czasie do kraju, to oni nie wracają do ziem, tylko właśnie do ludzi. Do rodziny. Gdyby nie było ludzi, to czy byłby to kraj ? Czy było by do czegoś wracać ? Krążył kiedyś taki kawał : Gdyby wszystkim pozwolić na wyjazd za granicę, to ostatni gasi światło. I kto wie, może kiedyś tak będzie...
Z pojęciem Ojczyzna, łączy się też patriotyzm. Patriotyzm, to postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponosze-nia dla niej ofiar. Patriota kocha swoją ojczyznę, i nie pozwoli, by ktoś ot tak ją obrażał. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. I pewnie dlatego, pan R.Giertych postanawia wychowywać dzieci w duchu patrotycznym.
Reasumując, Ojczyzna nie jest tylko miejscem na mapie, gdyż jest zawiele osób, ceniących ją na równie z Bogiem. I to się nazywa człowiek patrotyczny.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi