profil

Biblia- sciąga

poleca 85% 689 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Apokalipsa

1. jeździec na białym rumaku, koniu(łuk wieniec zwycięstwo)
2. koń bramy ognia(miecz, odebrano ziemi pokój, zabijanie ludzi)
3. koń czarny (waga sąd)
4. koń trupio blady (śmierć otchłań, władza)
5. męczennicy którzy oczekują na sprawiedliwe sady ich zabójców 6.trzęsienie ziemi, bestia, smok

Celem Apokalipsy było przedstawienie ostatecznego triumfu dobra nad złem za pomocą symboli.

Styl Biblijny: pochodzi ze starożytności, styl epicki, zjawiska charakteryzuje tylko to co jest ważne dla celu akcji reszta pozostaje w cieniu, akceptacja dla rozstrzygających punktów kulminacyjnych fabuły to, co znajduje się pomiędzy nimi, miejsce i czas pozostają nieokreślone domagają się wyjaśnień, myśli i uczucia są wyrażane.

Próba Abrahama. Bóg wystawił Abrahama na próbę. Kazał mu dać na ofiarę swoje syna Izaaka. Abraham nie zawahał się i tak chciał uczynić. Wyruszył z chłopcem na wskazane miejsce do krainy Moria. Gdy chciał już zabić chłopca z nieba wyszedł anioł pański i powiedział Abrahamowi żeby tego nie robił bo widzi że się go boi i wykona jego każde plecenie. W nagrodę Abraham dostał liczne potomstwo i był błogosławiony.

Obraz Boga w psalmach. W Psalmie 6 (błagalnym) Bóg przyjmuje wszystkie modlitwy i jest łaskawy, jest także sprawiedliwy, dobry i jest ojcem. W Psalmie 144 (chwalebnym) Bóg jest obrońca i jest w nim schronienie, ufa człowiekowi i daje mu władze, Bóg jest wieli a człowiek mały, życie człowieka jest przemijające Bóg dał Bóg zabrał.

O Siewcy - Pewnie człowiek zasiał ziarno jedno padło koło drogi i je ptaki wydziobały, inne padło na skały i uschło a inne zaś wpadło między chwasty i nie miało słońca i nie dały żadnego plonu. Inne padły na dobrą glebę i wyrosły dobra plony. Siewca to Bóg, nauczyciel; ziarno to słowo Boże, mądrość, nauka; gleba to słuchacze, ludzie, uczniowie.

Podoba się? Tak Nie
Podobne teksty:

Czas czytania: 1 minuta

Teksty kultury