profil

Terroryzm przemówienie

poleca 86% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Terroryzm jako problem międzynarodowy-przemówienie


Szanowni Państwo!
Pragnę dziś przedstawić wam międzynarodowy problem, jakim jest terroryzm. Zjawisko to osiągnęło obecnie swego rodzaju apogeum. Co więc jest jego przyczyna? Jakie są skutki? I najważniejsze: jak się przed nim bronić? Te właśnie zagadnienia będą tematem mojego wystąpienia.
Zacznijmy od tego czym jest terroryzm. Najczęściej definiowany jest jako użycie siły lub przemocy przeciwko osobom lub instytucją z pogwałceniem prawa. Ma na celu wymuszenie pewnych określonych celów. Pewnie zastanawiacie się Państwo, co skłania terrorystów do tak okrutnych czynów.
Najczęściej przyczyną tego typu zjawisk jest przekonanie że rozwiązanie problemów drogą dyplomatyczną nie będzie efektywne. Lub też, jedna ze stron dąży do pełnej realizacji swoich postanowień, nie licząc się z tą drugą stroną. Drugą przyczyną jest chęć zwrócenia na siebie uwagi. Jak Państwo zauważyliście najważniejsze dla zamachowców jest zniszczyć symbole danego kraju. Ataki są dość spektakularne, im więcej rozgłosu i ofiar, tym lepiej- zapewne sądzą. Inną przyczyną terroryzmu jest, nie ukrywając fanatyzm religijny i ideologiczny. Zastanówmy się zatem jak bronić się przed terroryzmem.
Sądzę że przede wszystkim powinniśmy skupić się na likwidowaniu przyczyn, takich jak niezadowolenie społeczne. Powinniśmy spróbować poprawić sytuację ekonomiczną ludzi w obszarach, gdzie terroryzm jest największy. Po drugie powinniśmy pozbawić zamachowców możliwości dokonywania ataków poprzez utrudnianie im podróżowania lub nabywania materiałów nuklearnych. Po trzecie: słabe państwa są wykorzystywane przez terrorystów, jako azyle. Dlatego musimy rozwijać możliwości takich państw by mogły skutecznie przeciwdziałać atakom.
Podsumowując, chcę zaapelować do wszystkich państw o aktywną walkę z terrorystami , bowiem posiadając broń jądrową mogą doprowadzić do końca całej społeczności.


Bibliografia:
www.abw.gov.pl
www.terroryzm.pl

Podoba się? Tak Nie
Podobne teksty:

Czas czytania: 1 minuta

Typ pracy