profil

Przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka - Hawkini

poleca 81% 139 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Przyjaźń to bardzo bliskie, serdeczne stosunki z kimś oparte na wzajemnej życzliwości, szczerości, zaufaniu, możliwości liczenia na kogoś w każdej sytuacji.. Uważam że jest to jedna z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka, i postaram się to udowodnić.


Po pierwsze, jeśli zdobędziemy prawdziwych przyjaciół, to nigdy nie będziemy samotni. Uświadomimy sobie, że mamy dla kogo żyć. Z uśmiechem na twarzy zaczniemy każdy dzień i poczujemy smak szczęścia.. Jako przykład może nam służyć książka Montgomery Lucy Moud pt.: „ Ania z zielonego wzgórza”. Przyjaźń nadała Ani sens jej życiu, sprawiła, że dziewczyna odnalazła się w otaczającej ją rzeczywistości i zaczęła z optymizmem patrzeć w przyszłość. . Jest to także znakomity przykład, że prawdziwe przyjaciółki przetrwają wszystko. Mimo trudności i przeciwności losu stały sobie się sobie bardzo bliskie. Przeżywały, jak każdy, chwile zwątpienia i rozterek, ale ich przyjaźń zatriumfowała.

Przykładem tego, że przyjaźń pozwala człowiekowi przetrwać najtrudniejsze chwile w życiu moga być bohaterowie "Kamieni na Szaniec" Aleksandra Kamińskiego. Alek, Rudy i Zośka tylko dzięki tej magicznej więzi, jaka ich łączyła, potrafili cieszyć się życiem w tak okrutnym czasie grozy i terroru, jakim była okupacja hilterowska. Przyjaźń nadawała sens życiu tych młodych chłopców, którym u progu dorosłości przyszło odkryć całe okrucieństwo życia i śmierci. Ale zaufanie, wzajemna troska o siebie sprawiły, ze potrafili pięknie żyć w czasach grozy i rozpaczy.


Przyjacielowi mozemy mówić o wszystkim bez żadnego skrępowania , a on nas wysłucha, pomoże, doradzi w trudnych chwilach i nigdy nie zostawi w potrzebie. Zawsze będzie po naszej stronie, a jeśli będzie trzeba, to stanie w obronie.Gdy zawiedzie wszystko inne, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji, możemy liczyć na to, że prawdziwy przyjaciel wyciągnie do nas pomocną dłoń, wysłucha nas i postara się nam pomóc. Neży także podkreślić, że przyjeciel jest świetnym powiernikiem tajemnic. Możemy mu powiedzieć o wszystkim, a on nigdy nie zdradzi naszych sekretów.. Trzeba jednak pamiętać, że przyjaźń to relacja działająca w dwie strony. Nie możemy oczekiwać ciągłych poświęceń ze strony przyjaciół, nic nie dając od siebie. Wówczas to nie jest przyjaźń.Często bywa tak, że dopóki nie zostanie ona wystawiona na próbę nie do końca jest przyjaźnią.

Mam nadzieję że udało mi się udowodnić, że przyjaźń jest jedną z najważniejszych wartości w życiu człowieka. Dzięki niej ludzie są szczęśliwi, czują się potrzebni i odpowiedzialni za innych. Ta magiczna więź nadaje życiu ludzkiemu sens.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty