profil

Alles klar 2a, K6 (U5,U8)A. Bajki tłumaczenie

poleca 85% 133 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

A. Żabi król
W pewnym odległym królestwie żył król, który miał 3 dzieci. Na urodziny swojej młodszej córki podarował jej złotą kulę. Uszczęśliwiona dziewczynka bawiła się kulą do półki kula nie wpadła do studni. Jednak wtedy przyszedł żabki król z kulą ze studni, dał kulę za pewną zapłatę(przysługę). Dziewczynka wzięła kulę u uciekała ile sił miała w nogach. Krótko po tym wokół całego zamku było słychać stukanie i żabi król wszedł do środka. Przypomniał księżniczce o ich rozmowie. Ale księżniczka rzuciła nim o ścianę.. Wtedy żabki król przemienił się znowu w księcia. I w wkrótce po tym pobrali się oboje.

B. Czerwony kapturek
Była pewnego razu dziewczynka, która nazywała się czerwony kapturek. Pewnego Dina mam dała jej koszyk i powiedziała: „Idź do babci i zanieś jej ciasto i wino” W lesie spotkała wilka, hultaj pospieszył do babci i zżarł ją. Kiedy kapturek przyszła zżarł ją także. Na szczęście w pobliżu koniował leśniczy.

C. Pani zima
Pewna młoda dziewczynka musiała wskoczyć do studni, ponieważ wpadło jej tam wrzeciono, ale znalazła się na nowo w przepięknym kraju. Tam spotkała panią zimę. Dziewczynka pomagała jej cały rok. W nagrodę dostała wieżę ze złotem(obsypano ją wieżą ze złotem). Jej siostra została, ale karą za to, że nie chciała pracować obsypano ją smołą/pechem.

D. Szczęśliwy Hans
Pewnego razu był chłopiec, który nazywał się Hans. Pracował z młynarzem siedem lat. Hans chciał iść do domu do swojej mamy. Młynarz dał mu sztukę złota. Pomyślał, że był szczęśliwy. Wymienił złoto na konia, potem wszystko na zwierzęta i na końcu pozostał mu tylko kamień. Chciał się napić ze studni i jego kamień wpadł do środka, zaśmiał się i powiedział: „Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie” I pobiegł do domu.

E. Śpiąca królewna
Na jej chrzest nie została zaproszona wróżka, więc rzuciła klątwę na dziecko. Na 15 urodziny dziewczynka miała się ukłuć kołowrotkiem i umrzeć. Inna wróżka umiała odczynić/ udaremnić śmierć i przemieniła ją w stuletni sen. Mimo tego, że wszystkie kołowrotki zostały spalone dziewczyna ukuła się i cały zamek zapadł w stuletni sen, z którego Mozę ich obudzić tylko mężny królewicz.

F. Śnieżka i 7 krasnoludków
Pewnego razu była królowa, która miała zaczarowane lustro: ono mówiło kto jest najpiękniejszą dziewczyną na świecie. Dlatego królowa chciała zabić śnieżkę. Pewnego razu wysłała leśniczego aby przyniósł jej serce śnieżki. Ale leśniczy widział śnieżkę i powiedział „Ja nie mogę zabić tak pięknej dziewczyny”. Śnieżka usłyszała leśniczego i uciekła stamtąd. Ukryła się u krasnoludków, gdzie prawie 3krotnie została zabita przez macochę. Na końcu udało się to wiedźmie. Ale śnieżka leżała w szklanym sarkofagu, przyszedł Książe pocałował ją i przywrócił powrotem do życia.

G. Kot w butach
Pewnego dnia zmarł Młynarz u zostawił swoim 3 synom młyn, osła i kota. Najstarszy dostał młyn, młodszy osła, najmłodszy kota. Kot umiał mówi i podejmować wielkie wędrówki, o uczynił nawet ze swojego pana króla.


H. Jaś i Małgosia
Był dwoje dzieci, Jaś i Małgosia. Rodzice ich opuścili. Oni poszli do lasu. W lesie zobaczyli odm z piernika. Zaczęli go jeść. Wtedy wyszła czarownica i powiedziała: „chodźcie do środka/zapraszam”. Dziczy weszły i nie wiedziały, ze to jest wiedźma. Wiedźma chciała ich zjeść. Oni upiekli wiedźmę i uciekli.

I. Lis i wrona
Wrona miała skradziony kawałek sera i siadła na wysokim drzewie. Dlatego przyszedł lis. On chciał ser dla siebie. Więc powiedział do wrony: „ Co za wspaniałe oczy masz”! To jest wielka szkoda, ze tak ładny ptak jak t nie umie śpiewać!” Wrona poczuła się bardzo dowartościowana u chciała pokazać, że potrafi śpiewać. Otworzyła dziób i krzyknęła: „….”. Wtedy wypadł jej ser z dzioba. Chytry lis zapakował go i wyśmiał wronę: „Hahahahah. Może masz głos, ale pewno żadnego rozumu”


>>>MADE BAJ K.O.R.A.L<<<

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 4 minuty