profil

Dziwny jest świat człowieka

poleca 85% 608 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Często spotykamy się ze stwierdzeniem,że dziwny jest świat człowieka,ale czy to na pewno prawda? Jest wiele argumentów,które potwierdzają to,że dziwny jest ten świat.
Po pierwsze,na świecie jest wiele zła.Najlepszym przykładem na to jest wojna w Iraku.Dlaczego tak się dzieje?Dlaczego ginie tam tylu niewinnych ludzi?Te pytania z pewnością zadaje sobie każdy z nas.Przecież Jan Paweł II od samego poczatku uczył nas,abyśmy starali sie zachowywać pokój na Ziemi,lecz tego pokoju nigdy nie będzie.Ludzie pomimo doswiadczeń poprzednich pokoleń nadal rozwiązują swoje problemy przez wojnę,walkę.
Po drugie,ludzie nie panuja nad własnymi emocjami.Przykładem tego argumentu może być znany polityk Andrzej Lepper,który pod wpływem emocji obraża innych.Nie tylko Lepper jest osobą wybuchową.W świecie polityków jest wiele osób,które nie potrafią utrzymać nerwów na wodzy.W ten sposób obrażają innych,obrzucają przysłowiowym"mięsem" i ranią ich uczucia.Choć nie tylko politycy sa osobami wybuchowymi. Na pewno każdy z nas ma czasami chwilę słabości i musi to odreagować.Nawet raniąc w ten sposób drugą osobę!!
Po trzecie,człowiek gardzi człowiekiem.Moim zdaniem jest to najsilniejszy argument.Kain zabija Abla,brat zabija brata.Dlaczego tak jest?Dlaczego jesteśmy nie tolerancyjni wobec drugiego człowieka?Odpowiedzi nikt nie zna!!!Człowiek biały gardzi człowiekiem czarny,bogaty biednym.Możemy temu zapobiec,tylko nauczmy się tolerancji!!
Po przeczytaniu powyższych argumentów można z całą pewnościa stwierdzić,że dziwny jest ten świat,ale jeśli odnajdziemy w sobie choć odrobinę tolerancji,nauczymy się szanować innych-może on być piękniejszy!!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta