profil

Udowodnij, że warto uprawiać sport.

poleca 85% 876 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Od wielu lat ludzie przedstawiają zalety i wady uprawiania sportu. Ja należe do zwolenników aktytwności fizycznej, datego też w niniejszej pracy postaram się udowodnić i utwierdzić w przkonaniu, że warto uprawiać sport.
Zacznę od prztoczenia dowodów utwierdzających w fakcie, że uprawianie sportu poprawia stan zdrowia.
Niewątpliwie, ludzie uprawiający sport, mają dobrąkondycję. Nie męczą się tak szybko jak pozostali, są wytrwalsi. Wiele osób zajmuje się sportem ze względu na poprawienie swojego wyglądu. Ludzie z nadwagą w ten sposób pozbywają się zbędnych kilogramów,a co za tym idzie- zmniejszają swoją podatność na różnego typu nowotwory. Zwróćmy uwagę, że osoby uprawiające sport, szczególnie pływanie, nie mają również problemów z wadami postawy. Tak więc sądzę, że przedstawione dowody potwierdziły fakt, iż przez sport uodparniamy organizm na choroby.
Nie sposób pominąć jeszcze jednego argumentu jakim jest stwierdzenie, że sport to nauka.
Z całą pewnością, poprzez trenowanie danej dyscypliny sportu wraz z innymi zawodnikami, uczymy sie współzawodnictwa, gry zespołowej. Poprzez sport stajemy sie wytrwalsi psychcznie, uczymy sie walczyć do końca, nie poddawać się przedwcześnie. Jeśli jednak włożony w sport wysiłek nie przyniesie oczekiwanych wyników- uczymy się przegrywać. Potrafimy wtedy przyjąć przegraną z godnością i honorem, wierząc w sukcesy przyszłościowe. Uważam, że przytoczone dowody są wystarczające dla potwierdzenia argumentu mówiącym o tym, iż poprzez sport uczymy się wiary we własne możliwości.
Moje rozważania byłyby niepełne, gdybym nie przytoczyła jeszcze jednego argumentu, jakim jest fakt, iż sport to zabawa.
Po pierwsze, sprt jest sposobem na spędzenie wolnego czasu. Zamiast siedzieć bezczynnie, można aktywnie urozmaicić nadmiar czasu wolnego. Po drugie, daje nam możliwość poznania wielu nowych osób, zawarcia nowych znajomości. A po trzecie, pozwala na spotkanie się z przyjacióółmi, porozmawianie z nimi. W ten sposób możemy poprawić sobie umor, oderwać się przez chwilę od rzeczywistości i zadbać o potrzeby duchowe. Myślę, że przedstawione dowody potwierdziły fakt o walorach zabawowych sportu.
Uważam, że udowodniłam, że sport niezwykle korzystnie wpływa na nasze zdrowie, rozwój psychiczny oraz poprwienie nastroju.
Kończąc, stwierdzam, iż aktywność fizyczna dostarcza wiele radości oraz sastysfakcji z samego siebie.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata