profil

"Tomek na tropach Yeti" opracowanie lektury.

drukuj
poleca 78% 866 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Grupka naszych bohaterów bierze udział w tajemniczych wydarzeniach, których akcja toczy się na terenie Indii - ówczesnej kolonii brytyjskiej, w rosyjskiej części Azji Środkowej i w najwyższych górach świata, Tybecie. Na wezwanie Smugi nasi przyjaciele podążają z Europy do Bombaju, a następnie dalej, w głąb kontynentu. W trakcie wyprawy przeżywają liczne przygody i niebezpieczeństwa. Całość akcji splata się z tragicznymi wydarzeniami sprzed wielu lat...
… Akcja książki rozpoczyna się na statku płynącym do wybrzeży Indii. Tomek, jego ojciec oraz bosman Nowicki są zaniepokojeni telegramem od pana Smugi, w którym prosi by bardzo pilnie przybyli do Indii. Po otrzymaniu telegramu trójka przyjaciół niezwłocznie wyrusza. W mieście portowym, Bombaju, gdzie miał czekać na nich Pan Smuga, zastali tylko wiadomość, żeby pytali o niego maharadżę (księcia) Alwaru. Pan Abbas, który wręczył im list oraz miał wręczyć depozyt (woreczek złota), został zabity przez mężczyznę z blizną. Tomek z przyjaciółmi wyrusza do Alwaru, gdzie zostaje gościem maharadży. W Alwarze bierze udział w polowaniu na tygrysy. Ze szwagrem władcy udają się za Smugą do Tybetu. Tam spotykają się z nim i wyruszają odszukać ukryte złoto, odkrytę przez brata Smugi.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
11.5.2011 (13:42)

To jest do d**y!!!

27.5.2007 (11:03)

a co z Kandżutem, Pamirem, Turkiestanem Chińskim? gdzie spotkali się z\e Smugą, dlaczego ich poprosił o przybycie do indii??
tekst---> TOTALNE DNO!!!!!!!

27.5.2007 (10:58)

tekst beznadziejny! tego można siędowiedzieć w połowie książki! a właściwie zanim sięją przyczyta;/ jak nie umiesz pisać to nie pisz w ogóle!