profil

Rozpuszczająca się moneta

poleca 85% 213 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Przedmioty użyte przez iluzjonistę:
- moneta

Efekt:
Iluzjonista poprosił mnie o monetę. Położy ją na lewej dłoni, po czym palcami prawej ręki, a następnie całą prawą dłonią zaczął wcierać monetę w lewą dłoń. Wcierał, coraz mocniej dociskając. Po chwili odjął prawą rękę od lewej - lewa dłoń była pusta!

Magik zwiększył efekt iluzji, poruszając wszystkimi palcami lewej dłoni, co miało mnie upewnić, że nic tam nie ukrywa. Prawa dłoń także była pusta. Po chwili iluzjonista ponownie zbliżył dłonie do siebie, zaczął wykonywać prawą ręką takie same ruchy jak poprzednio, po czym... na samym środku lewej dłoni pojawiła się moneta!

Wyjaśnienie iluzjonisty:
- Tajemnica sztuki tkwi w tym, że po rozpoczęciu "wcierania" monety, lewą ręką przesunąłem ją na zewnętrzną stronę lewej dłoni, a palcem prawej ręki wcisnąłem monetę w dłoń pod kciukiem na tyle mocno, że prezentując pustą lewą rękę mogłem swobodnie poruszać palcami.

W następnej fazie sztuki palcami prawej ręki przeprowadziłem monetę z powrotem na wewnętrzną stronę lewej dłoni. W czasie prezentacji moja lewa dłoń była skierowana wewnętrzną stroną do ciebie, przez co nie mogłeś dojrzeć monety, kiedy znajdowała się po zewnętrznej stronie dłoni.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta