profil

Napisz jak wyobrażasz sobie życie bez pieniędzy we współczesnym świecie.

drukuj
satysfakcja 60 % 20 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Pieniądz jest środkiem płatniczym przyjmowanym w zamian za dobra i usługi lub zwalniający od zobowiązań. Jest to moneta, bądź banknot obiegowy, także fundusz, majątek.
Zostały one po to wymyślone, by ułatwić nam życie. Wyobraźmy sobie, że zamiast pieniędzy albo kart kredytowych środkiem płatniczym stały się np.: skarpetki. Taki portfel, rynek, banki, sejfy,kasa musi zostać zmieniona, by odpowiadała skarpetką. Byłoby to na pewno uciążliwe i niepraktyczne.
Gdyby środkiem płatniczym stało się jakieś zwierze tak jak jest to w krajach arabskich. Nie było by to na rękę, ponieważ ciąganie żywej istoty jest męczące i opieka nad nią, zarówno dla właściciela jak i dla zwierzęcia. Ponadto wzrosłaby kradzież. Od razu rzucałoby się czy jesteś bogaty, czy też nie. Pieniądze mają to do siebie, że są lekkie, poręczne, niepodrabialne i świat jest do nich przyzwyczajony. Mógłby powrócić handel wymienny.
Zaś gdyby w ogóle ich nie było, ani żadnych środków płatniczych to nastałby pokój na ziemi. Jak wiadomo to właśnie one są przyczyną wielu problemów: kradzieży, oszustwa, afer itd. Człowiek sam w sobie nie jest zły to rzeczywistość go zmienia i otocznie, które wywiera na niego presję. Pieniądze miały nam służyć. Zostały wymyślone po to, by nie stały się celem, ale środkiem do lepszego życia. Jak powszechnie wiadomo tak nie jest. Nie ma nic za darmo. „Pieniądze szczęści nie dają”, ale trzeba je mieć, by normalnie funkcjonować. Pieniądz stanowi sprawdzian człowieczeństwa, produkcja i wymiana, jedynie byt.


Przydatna praca? Tak Nie
Podobne prace:
(0) Brak komentarzy
Typ pracy