profil

Czy Ramzes XIII byłby dobrym władcą?

poleca 85% 120 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy Ramzes XIII byłby dobrym władcą? Moim zdaniem nie.
Myślę, że może gdyby Ramzes XIII był starszy i wiedział więcej o mechanizmach rządzenia, mógłby być władcą dobrym. Panieważ śledząc plany młodego faraona, można stwierdzić, że przewidywały one wiele pożytecznych reform, np. powiększenie armii czy zapewnienie Egipcjanom godnego życia. Ponadto przyrzekł on armii szereg przywilejów, ale niestety nie wziął pod tego, że nie będzie w stanie wywiązać się z tych obietnic. Chociażby dlatego, iż kapłani, którzy również mieli ogromną władzę, nigdy by się na to nie zgodzili. Również bez ich poparcia dążył do wojny z Asyrią, dzięki, której mógł zdobyć majątek oraz niewolników do pracy.
Według mnie główną wadą Ramzesa XIII było gwałtowne usposobienie i brak roztropności. Większość decyzji faraon podejmował pod wpływem impulsu, częto te decyzje były nietrafne.
Kolejnym błędem faraona było nie docenienie nauki, co mogłoby być przydatne w sprawowaniu władzy.
Przytoczone przeze mnie argumenty pokazują, że młody faraon Ramzes XIII nie był dobrym władcą. Mogło to być spowodowane jego młodym wiekiem oraz brakiem doświadczenia. Posiadał liczne zalety, np. szlachetność, odwagę, ale za bardzo skupiał się na walce z kapłanami i prowadzeniu wojny.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta