profil

Wakacje z duchami

poleca 85% 595 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ostatnio czytałem książkę Adama Bahdaja pod tytułem "Wakacje z Duchami". Na podstawie tej powieści zekranizowano film odcinkowy, który obejrzałem tego lata. Zachęcony ciekawą fabułą serialu sięgnołem po jej wersję literacką.
Jest to przygodowa historia dla młodzieży, której akcja odbywa się w czasie wakacji. Głównymi bohaterami są chłopcy z warszawskiej Woli. Perełka, jego najlepszy kolega Paragon i Mandżaro. W książce występuje jeszcze wielu innych bohaterów.
Trzej przyjaciele spędzają wakacje u cioci Perełki, w leśniczówce. W pobliżu miejsca pobytu chłopców znajduje się jezioro i stare, tajemnicze zamczysko. W tym niesamowitym miejscu budują szałas i zakładają Klub Młodych Detektywów.
Ta historia, napisana przez Adama Bahdaja, bardzo mi się podoba, ponieważ łatwi, szybko i przyjemnie się ją czyta. Jest dużo dialogów pomiędzy bohaterami, opisanych jest dużo ciekawych, wciągających przygód detektywistycznych, które osobiście bardzo lubię. Chłopcy mają dużo śmiesznych powiedzonek np.: „obleci”, „legalni”, „niech mnie wieloryb wypluje”, niech mi włosy wyrosną na języku” i wiele innych równie zabawnych określeń. Mimo, że książka została napisana 44 lata temu, humor opowieści jest jeszcze dzisiaj aktualny.
Książka wyjątkowo mi się podobała i gorąco polecam ją innym.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta