profil

List do Goplany

poleca 85% 1034 głosów

Juliusz Słowacki

Droga Goplano!!

Mam na imię Paulina i bardzo się cieszę, że mam możliwość napisania do Ciebie. Korzystając z tej okazji, chciałabym podzielić się z Tobą moją opinią, dotyczącą Twojej osoby. Ty niestety mnie nie znasz, lecz ja sądzę, że bardzo dobrze poznałam Cię czytając lekturę pt. "Balladyna".

Twoje postępowanie nauczyło mnie tego, jak ogromny wpływ na życie innych ludzi może mieć działanie jednej osoby. Przez Ciebie zginęłom wiele osób, dużo cierpiało. Gdyby nie Twoja siła, Balladyna pewnie wyszłaby za Grabca, Alina cieszyłaby się swoim skromnym życiem, Pustelnik odzyskałby tron. Jednak tak się nie stało. Doszło do tych śmiertelnych tragedii, ponieważ kierowałaś się uczuciem i nie pomyślałaś, jakie mogą one przynieść konsekwencje. Wielu ludzi ma do Ciebie żal i czuje nienawiść. Z drugiej strony jednak, nakazując Siekierce i Chochlikowi, by złamali most i zwrócili grabca z drogi - zrobiłaś to moim zdaniem nieświadomie. Nie przewidziałaś jaki okrutny los spotka tych biednych ludzi, po Twoich działaniach.

Oceniałabym Cię jako osobę oschłą, zimną i pozbawioną uczuć w stosunku do innych ludzi. Zrobiłaś jednak coś, dzięki czemu zmieniłaś swój wizerunek w moich oczach. Każdego sprawce, jakiegokolwiek złego czynu spotyka kara. Niektórzy jednak unikają jej. Ty, Droga Goplano, miałaś na tyle odwagi, by wymierzyć sama sobie sprawiedliwą, a jednocześnie najokrutniejszą dla Ciebie karę. Gdybym spotkała w swoim życiu osobę, taką jak Ty z pewnością, bym jej nie potępiała - wręcz przeciwnie - próbowałabym ją zrozumieć i w miarę możliwości pomóc.

Pozdrawiam serdecznie
Paulina

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (4) Brak komentarzy

GIT POLECAM to spoks list TYLKO NIE PRZEPSZCIE IMION XD 8D

SSSuuuppeRR!!! thx:* zA ta PraCe:D

wielkie dzieki ze to napisalas bo baaaaaaaardzo mi to pomoglooceniam najwyzej pzdr

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta