profil

Czy w dzisiejszym społeczeństwie jest miejsce dla człowieka kierującego się w życiu zasadą "dobrze widzi się tylko sercem".

poleca 87% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Dawniej ludzie patrzyli na walory wewnętrzne drugiego człowieka, a jak jest dziś? Wobec tego postawmy sobie pytanie: Czy w dzisiejszym społeczeństwie jest miejsce dla człowieka kierującego się w życiu zasadą, iż,,dobrze widzi się tylko sercem’’. W mojej pracy niestety będę udowadniał wam, że taki człowiek ma małe szanse na osiągnięcie czegoś przyzwoitego w życiu, aczkolwiek podam argumenty obalające tę hipotezę.
Na wstępie proszę was o pewną analizę. Mianowicie: Jak w dzisiejszych czasach żyje człowiek, który kieruje się tą zasadą, a jak radzi sobie człowiek, który tej zasady nie uznaje?
Pierwszym przykładem, jaki wam podam na pewno nie przypadnie wam do gustu, jednak ja stwierdzam fakt. Na pewno każdy z was słyszał kiedyś o Mafii Rosyjskiej. Już same słowo Mafia budzi pewnie przerażenie. Otóż ludzie ci nigdy nie słyszeli o myśli,,Dobrze widzi się tylko sercem’’. Jeżeli kogoś takiego spotkają to lepiej nie myśleć, co z nim się stanie. Ale proszę zwrócić uwagę na taki fakt: Jak ci ludzie żyją. Luksus, pieniądze, jednym słowem mają zawsze to, czego chcą. W Rosji czują się bezpiecznie, gdyż policja im nic nie zrobi, bo sama jest zamieszana w tą mafię.
Kolejnym argumentem może być to, iż człowiek, który w dzisiejszych czasach ma pieniądze – może mieć wszystko. Za przykład takiej jednej z wielu ofert korupcyjnych w naszym kraju można podać to, iż: Pewien bogacz chce dostać się na państwowe studia, a na jedno miejsce w takim wydziale startuje kilka, może nawet kilkanaście osób. Ten ów człowiek może przekupić komisję i ta nawet nie będzie patrzyła czy on coś umie czy nie. Nie mówiąc o tamtych pozostałych osobach, które chcą legalnie dostać się na studia.
Takich argumentów o korupcji w naszym kraju można podać całe mnóstwo. W końcu Polska jest w światowej czołówce pod względem skorumpowanych krajów. Wystarczy włączyć pierwsze – lepsze wiadomości w telewizji i na samym wstępie słyszymy, że w naszym kraju wybuchła kolejna afera korupcyjna (przykł. Afera Lwa Rywina, afera PKN Orlen, afery ze sprzedawaniem wyników meczów.) – To codzienność. Jeżeli byśmy się zastanowili, kto w dzisiejszym rządzie kieruje się zasadą,,Dobrze widzi się tylko sercem’’, jestem przekonany, że długo byśmy szukali takiej osoby.
Oczywistym jest, że są również kontrargumenty tego, co wymieniłem wcześniej. Za przykład w tym temacie można podać np. działalność Jurka Owsiaka. Człowiek ten ponad pół swego życia poświęcił na działalność charytatywną. To dzięki niemu szpitale są wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy utworzona właśnie przez niego jest już w naszym kraju prawie świętem.
Kolejnym argumentem może być również działalność różnych pomocy społecznych, lub fundacji. Ludzie ci z własnej woli pomagają tym, którym taka pomoc jest niezbędna. Przykładem takich fundacji mogą być: ,,Monar’’, który pomaga osobom uzależnionym od narkotyków. Również fundacja Jolanty Kwaśniewskiej - ,,Porozumienie bez barier’’ stanowi pomoc małym dzieciom.
Polska na szczęście takich fundacji w swoich szeregach ma i może przed innymi krajami się poszczycić.
Sumując całość, można stwierdzić iż człowiek który kieruje się zasadą ,,Dobrze widzi się tylko sercem’’ w dzisiejszym świecie daleko nie zajdzie. Niestety trzeba powiedzieć że jest to ,,ekonomicznie nieopłacalne’’. Bo jak nie patrzeć to w Polsce prawie wszyscy bogaci ludzie nie kierowali się tą zasadą. Jedyną szansą dla ludzi którzy chcą rozwijać tę zasadę dobroci, polecam rozwój w innym kraju, bo w Polsce niestety ale takich możliwości po prostu nie ma.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty

Gramatyka i formy wypowiedzi