profil

Czym dla ciebie jest rodzina.

poleca 85% 663 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zainspirowany wierszem Edwarda Stachury, który przeczytaliśmy w klasie oraz jego biografią postanowiłem zastanowić się co jest dla mnie największą wartością? Miłość, rodzina, przyjaźń? Czym się kierować w życiu? Trudno odpowiedzieć sobie na te wszystkie pytania. Jednak po głębokich przemyśleniach stwierdziłem, że najważniejsza wartością jest dla mnie rodzina.


Rodzinę mam tylko jedną, wiec jest dla mnie bardzo istotna. Uważam, że jest ona potrzebna do ciepłego, dobrego życia. Sądzę iż rodzina powinna być przykładem dla dzieci, aby nie \"zeszły\" na złą drogę i zostały wychowane tak, jak trzeba. Rodzina to również wszelkie święta, które zazwyczaj spędza się wspólnie. Ubieranie choinki, przygotowywanie potraw na wigilijną kolację czy malowanie pisanek to także zajęcia prawdziwej rodziny. Rodzina to przede wszystkim uczucie radości związane z przeróżnymi uroczystościami. Wszystkie te sytuacje, łączą rodzinę i kształtują charaktery poszczególnych ich członków. Rodzina to także wspólne rozmowy i rozwiązywanie problemów, konfliktów. W trakcie kłótni rodzinnych ważne jest dojście do kompromisu, który \"wyleczy\" zaistniały spór.


Moja rodzina jest dla mnie oparciem, dzięki któremu mogę dorastać i żyć w szczęściu. W moim przekonaniu takiego oparcia zabrakło Edwardowi Stachurze, który został wyrzucony z domu w konsekwencji czego wyobcował się od innych i niestety popełnił samobójstwo.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie