profil

Rola poezji w życiu człowieka

poleca 84% 1483 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Drodzy zebrani !
Na wstępie chciałem podziękować za zaproszenie oraz możliwość wygłoszenia wykładu dla tak szanownego grona w murach tak zacnej uczelni. Jestem zaszczycony iż zostałem zaproszony na tak ważne wydarzenie jakim jest uroczystrośc zakończenia roku studenckiego w pierwszej w Polsce Wyższej Akademii Poetyckiej w Myszkowie. Cieszę się, że mogę podzieli się moją opinią na ten temat wśród takich osobistości.
Szanowni Państwo !
Przybyłem tutaj aby podzielic się z wami moimi poglądami o poezji a szczególnie jej roli , roli którą odgrywa w czasach wspólczesnych . Wiem że myślicie ze będę wam tu opowiadał jakies nieinteresujące słowa . Ale to może byc dla mnie ... dla was ... a może i dla współczesnej poezji bardzo ważna rada
Panie i Panowie !
W XXI wieku dla ludzkości poezja stała się mało ważna . Dzieci intertesują się komputerami, Dorośli ciągle są zajęci pracą . Nie ma więc dla nich czasu na przeczytanie jakichkolwiek książek , a co dopiero tomików poetyckich .Lecz mimio tego , że tak przerazająca liczba osób nie czyta żadnych wierszów , jest nadzieja . Nadzieja jest w was . Drodzy studenci teraz , gdy powstała ta uczelnia poeazja będzie się rozwijac . Jestem tego pewien , a to dlatego że widzę wśród was takie osoby które już nie mogą wytrzyma az skończę odczytywac to przemowienie. Właśnie w was widzę ten potencjał .Widzę jak rwiecie się do piór aby napisac wlasnie wymyslony wers która w tej chwili przyszla wam do glowy. I bardzo dobrze . O to własnie chodzi aby poezja dla naszych dzieci stała się chlebem powszednim , a nie jakims niepotrzebnym nikomu działem literatury .
Szanowni Państwo!
Pewnie niektórzy z was powiedzą „To już koniec poezji , nic temu nie poradzimy” . To możliwe , ale właśnie dlatego chcę was zachęcic do owocnej w wiersze pracy . Proszę was , to wy musicie teraz działac , to wy musicie byc przyszloscia poezji . Musicie poradzic sobie z ciężarem uratowania poezji . I właśnie ta misja padła na was absolwentów Wyższej Akademii Poetyckiej w Myszkowie . Wy ... jesteście jedyny w Polsce studentami poezji . Pokładamy w was nasze nadzieje.
Panie i Panowie !
Jeszcze raz dziękuje wam bardzo serdecznie za możliwośc wygłoszenia przemówienia na tak prestiżowym wydarzeniu . A studentów jeszcze raz proszę aby poprawili rolę poezji we współczesnych czasach.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata