profil

Każda wojna i przemoc jest złem.

poleca 85% 138 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Tak, zgadzam się z tą myślą. Wojny toczą się z różnych powodów: politycznych, religijnych, powiększenia granic i wiele innych, czasem bezsensownych według mnie spraw. Dzisiaj czlowiek jest materialistą, zrobi wszystko by dojść do swego. Dla komórki, czy patu groszy potrafi zrobić krzywdę, a nawet zabić kolegę.
Zadajemy sobie na ten temat wiele pytań: Po co? Czy warto? Czy nie mają później tego na sumieniu? Czy żalują? lub wręcz odwrotnie: Czy są z tego dumni?
Film pt. "Angol" opowiada o byłym przestępcy, który chce pomścić swą córkę zamordowaną w nieznanych okolicznościach. Moim zdaniem nie warto odnosić się do przysłowia " Zemsta jest słodka", nie zawsze działa ono w dobrą stronę. Odbierając komuś życie za życie bliskiej mi osoby, nie zwróci nam jej lecz kolejny człowiek straci życie i będzie na naszym sumieniu.
Bardzo często w wiadomościach słyszymy, że nastolatek zabił kolegę lub doprowadził go do stanu kalectwa tylko dlatego, że nie chciał dać mu paru groszy na papierosy czy alkohol. Czy to jest rozsądne? Moim zdaniem - nie - . Trzeba być bezdusznym głupcem by coś tak okropnego uczynić. Czemu mówię głupcem? Zastanówmy się, czy on ma później z tego jakieś korzyści? Nie, jedyne co ma to miejsce w poprawczaku lub więzieniu, zniszczoną przyszłośc i kolegę na sumieniu.
Jak rozumiemy słowo "wojna"? Wojna - konflikt zbrojny między państwami lub narodowościami... Czy aby tylko? To jest jedynie regułka z encyklopedii. Sądzę, że to także nieporozumienie grup wiekowych lub nielubiejących sie znajomych, które często prowadzi do katastrofy lecz jak napisałam wcześniej niekoniecznie. W mojej pracy postanowiłam podać przykłady z mojego życia, ze spraw które słyszymy bardzo często w telewizji...z problemów mojej epoki. Wiadomo, wojny i przemoc są teraz nieuniknione, gdyżjak pisze Philippe Halsmanna w swoim liście " Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny".
Na tym kończe swoją pracę, jest juz późno a ja mam jutro klasówkę z matematyki, do której się nie przygotowalam. Dobranoc

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta