profil

Opis Ani Shirley

Ostatnia aktualizacja: 2020-11-18
poleca 82% 3183 głosów

Lucy Maud Montgomery

Anna Shirley - główna i tytułowa bohaterka utworu, córka Berty i Waltera Shirley, sierota. Ma 11 lat, jest szczupła i bardzo drobna. Ma piegi, grube rude warkocze i piękne, ogromne, zielonoszare oczy.

Chociaż los Ani do chwili przybycia na Zielone Wzgórze był bardzo smutny, dziewczynka umie zachowywać pogodę ducha. Twierdzi ona, że zawsze możesz się z czegoś cieszyć. Stara się zawsze postępować w myśl tej zasady.

Ania jest bardzo wrażliwa i impulsywna. Głęboko przezywa każda radość i smutek. Ania ma zawsze swoje zdanie i rzadko z niego rezygnuje. Jest uparta i trudno ją także do czegoś zmusić. Aby udowodnić swą słuszność swoich racji, dziewczynka jest gotowa na wszystko. Ania jest również ambitna, lubi rywalizację w nauce.

Bohaterka nie znosi, kiedy żartuje się z jej wyglądu, bo ma na tym punkcie kompleksy - sama uważa się za brzydką. Długo nie może wybaczyć Gilbertowi, że nazwał ją marchewką, zwłaszcza że zdarzyło się to w obecności całej klasy i wszyscy mogli się z niej śmiać.

Ania jest wierną przyjaciółką. Dzieli się z Dianą wszystkim, co ma. Jest także mądra, odważna i umie stawić czoła trudnym sytuacjom w życiu. Kiedy podczas nieobecności państwa Barry ich mała córeczka zachorowała na krup, Ania potrafiła szybko zareagować i tym samym ocalić dziecku życie.


Podoba się? Tak Nie
Komentarze (22) Brak komentarzy

a co z jej bujną wyobraznią?

11lat idioto nie czytałeś książki

18.10.2018 (16:06)

Robloxian chodi mi o tego typa co mówi że w książce jest na początku 12lat

Jest błąd danych 12 lat pisze w ksiązce a nie 11lat xDee

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata