profil

Jaką rolę w moim życiu odgrywają podróże ?

poleca 85% 820 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jaką rolę w moim życiu odgrywają podróże? Jest to dość trudne pytanie, ponieważ wydaje się, że wycieczki mogą wyjść nam tylko na dobre. Ludzi od zawsze fascynowało poznawanie nowych miejsc czy znajomości. W dzisiejszych czasach bardzo trudno znaleźć czas, aby podróżować, więc nie każdy może sobie na to pozwolić, niestety…
Według mnie wycieczki odgrywają znaczącą rolę w moim życiu. Uważam, że podróżując możemy poznać wiele ciekawych miejsc, rozwijamy naszą ciekawość, a także uczymy się szacunku oraz tolerancji dla obywateli państw, które odwiedzamy. Postaram się to udowodnić poniższymi argumentami.
Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę niech będzie poznawanie nowych kultur oraz obyczajów, co wpływa na naszą wiedzę np. historyczną. Informacje zdobyte podczas podróży mogą przydać nam się w szkole, w pracy, czy też w rozmowie ze znajomymi. Poznajemy również kuchnię z innych krajów, tym samym urozmaicamy nasz jadłospis. Gdy zapoznamy się, z obyczajami panującymi w kraju, w którym np. spędzaliśmy wakacje przełamiemy nasze stereotypy na temat danej narodowości.
Kolejnym argumentem potwierdzającym pozytywne efekty podróżowania będą, znajomości, jakie możemy nawiązać w różnych zakątkach świata, czy rejonach naszego kraju. W dobie Internetu i telefonów komórkowych możemy utrzymywać z nimi stały kontakt, z osobą, którą spotkałem, tym samym szkoląc język np. gdy korespondujemy z Anglikiem. Moglibyśmy poprosić daną osobę, aby poszukała nam pracę w kraju, z którego pochodzi, i tym samym nie musielibyśmy jechać szukać jej „w ciemno”. Jak wiadomo powiększanie znajomości przynosi same, korzyści.
Jeszcze jednym argumentem może być ucieczka od smogu, tłoku oraz wszystkiego złego, co spotykamy w miastach, a co za tym idzie poprawa zdrowia i samopoczucia. Wyjeżdżając w góry, albo nad morze możemy poczuć świeże, czyste powietrze, które działa zbawiennie na nasze płuca mające dość kurzu i spalin samochodowych. W jakimś stopniu oddalamy się od cywilizacji, i w spokoju możemy chodzić po górach, lasach lub nad brzegiem morza, bez obawy, że ktoś zaraz włączy głośną muzykę i zakłuci nasze wypoczywanie. Podczas takich wycieczek pływamy, jeździmy na rowerach albo biegamy, czyli uprawiamy sport, a jak wiadomo sport to zdrowie.
Zapewne można by przestawić jeszcze wiele argumentów ukazujących przydatność podróży w życiu codziennym, oraz że rola, jaką odgrywają w życiu moim jak i każdego człowieka jest dość duża, co poparłem powyższymi rozważaniami.
Myślę, że każdy by się ze mną zgodził, że podróżowanie wychodzi nam tylko na dobre, a jak mówi pewne przysłowie „podróże kształcą”.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty