profil

Czy zdrowie jest najcenniejszym skarbem?

poleca 84% 880 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Plan
1. Nawiązanie do tematu: Zdrowie w naszym życiu
2. Teza: Trzeba dbać o swoje zdrowie
3. Argumentacja: niedbanie o swoje zdrowie może prowadzić do ciężkich chorób, nie można kupić zdrowia, zdrowy człowiek jest szczęśliwy.
4. Potwierdzenie tezy: Zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem.

W niniejszej rozprawce postaram się podać argumenty udowadniające prawdę powyższej tezy.

Zacznę od sprawy, którą jest niedbanie o swoje zdrowie. Wielu ludzi na świecie naprawdę o nie dba, co prowadzi czasami do poważnych chorób i dopiero wtedy takie osoby uświadamiają sobie ze popełnili błąd. To prawda, że teraźniejsze czasy są trudne i niektórzy muszą ciężko pracować, ale nie zapominajmy o naszym zdrowiu, bo źle to się może skończyć. Przecież, gdy zachorujemy na jakąś poważaną chorobę nie tylko my cierpimy, ale i nasze rodzinny, które przejmują się naszym stanem zdrowia.

Po drugie chciałbym wspomnieć o tym, że zdrowia nie można kupić! Niektórzy uważają, ze tak nie jest, ale się mylą przecież słyszymy, co jakiś czas ze jakaś znaną osobę spotkał okrutny los i zachorowała Np. na nowotwór, na który jak wiemy dzisiejsza medycyna nie ma jeszcze lekarstwa. Wynika z tego ze za pieniądze nie kupimy wszystkiego zwłaszcza zdrowia, bo pieniądze o nie zadbają tylko my sami.

Zrozumiałe jest również to, że człowiek zdrowy jest człowiekiem szczęśliwym. Chodziarz w dzisiejszych czasach ludzie żyją w stresie i pospiechu to większość z nich mówi, że na pierwszym miejscu jest zdrowie, a później pieniądze.

Na podstawie podanych argumentów można stwierdzić, że zdrowie jest naszym najcenniejszym skarbem. To prawda, że pieniądze są ważne w życiu człowieka, bo nie można sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach by ich nie posiadać, ale bez zdrowia ciężko byłoby je zdobyć.

Moim zdaniem trzeba dbać o nasze zdrowie, a przynajmniej spróbować może nie tylko dla ans samych, ale dla osób, które się o nas martwią i przejmują naszym losem na tym świecie, na którym niestety nie jest łatwo. Wiec należy uważać na siebie niezależnie od niczego.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
26.3.2008 (22:00)

Ciekawa praca. Znalazłem kilka powtórzeń, w niektórych miejscach tekst przestaje trzymać się kupy jednak wypowiedź pozostaje treściwa i zachowuje cechy rozprawki. 4 :)

6.2.2008 (20:43)

Praca przydatna :p

Na temat zdrowia jest ciekawie :D

Daje 5-

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta