profil

Kto mi dał skrzydła - recenzja

poleca 84% 165 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

"Kto mi dał skrzydła" to bardzo przydatne źródło wiedzy o Janie Kochanowskim. Książka podzielona jest zgodnie z różnymi etapami jego życia, w zależności od wieku i pełnionej funkcji. Tak więc mamy pełny przegląd jego życia i twórczości. Bardzo piękne, wzruszające zakończenie.

Jedyne, co mnie trochę odrażało, to, że książka pisana jest strasznie sztywno. Na przykład śmierć Urszulki ukochanej córeczki Jana jest opisana bardzo pobieżnie, czytelnik nie ma czasu, żeby wczuć się w tę sytuację, żeby się wzruszyć. Uczucia rodziców związane z odejściem dziecka są mało bolesne. Rzadko w którym momencie czytelnik może naprawdę odczuć, jak im tego dziecka brakuje i jak bardzo są smutni z tego powodu.

Jednakże, mimo tych kilku wad, książkę gorąco polecam, bo rzeczywiście warto jest wiedzieć coś więcej o ojcu poezji polskiej.


W tej książce autorka ukazała rys życia wielkiego poety Jana Kochanowskiego od czasów dzieciństwa po wiek dojrzały, uwzględnia dobitnie okres kształcenia, obyczaje życia w XVI wieku, sposób zdobywania wiedzy, naukę w Akademii Krakowskiej. Bardzo przystępnie zarysowana jest droga do sławy poety. Lektura ta to skarbnica wiedzy o życiu wielkiego poety Jana Kochanowskiego.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta