profil

A jeśli komu droga otwarta do nieba to tym, że walczył za ojczyzne.

poleca 85% 315 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Literatura polska pokazuje wielu bohaterów, którzy służą ojczyźnie. Polacy, którzy na co dzień mają różne poglądy, są kłótliwi potrafią się zjednoczyć w chwilach zagrożenia i prowadzić walkę na śmierć i życie w obronie swojego kraju. Są zdolni zjednoczyć się w jedną wielką siłę, aby zwyciężyć wroga i najeźdźcę. W „Legendzie o śpiących rycerzach” jest mowa o zachęcaniu do przebudzenia uśpionego narodu, zjednoczeniu sił i odrodzeniu Polski, która była pod panowaniem trzech zaborców. Polskie społeczeństwo nie mogło pogodzić się z narzuconymi regułami i dlatego w Polakach zaczęła się budzić chęć odzyskania niepodległości. W roku 1918 marzenie wszystkich ludzi mieszkających w Polsce spełniło się, po stu latach niewoli, ojczyzna odzyskała upragnioną wolność. Wielką odwagę Polaków ukazał też Konstanty Ildefons Gałczyński w wierszu „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” gdzie „prosto do nieba czwórkami szli żołnierze z Westerplatte”. Bojownicy oddawali w bitwach z wrogiem to co mieli najcenniejszego – swoje własne życie.
W telewizji pokazywano wiele filmów o tematyce wojennej i bohaterstwie Polaków w walce z wrogami ojczyzny. Najbardziej podobał mi się serial „Czterej pancerni i pies” pokazujący walkę załogi czołgu „Rudy” z Niemcami. Podczas walk zginął dowódca tej załogi, mimo tego reszta załogi dzielnie walczyła na różnych frontach polskich, aż do uzyskania niepodległości.
Wolność jest każdemu człowiekowi najbliższa. Nieważne są pieniądze, skarby i bogactwa bez wolności. Najcenniejsza dla nas jest swoboda, tradycje i język ojczysty. Już słowa hymnu narodowego „Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy…” pokazują jaką mają naturę i stosunek do niepodległości Polacy. Wierzę, że rodacy będą zawsze walczyć do ostatniej kropli krwi i tym samym otworzą drogę do zwycięstwa i do nieba. Sam również nigdy nie chciałbym dopuścić do tego, żeby Polska utraciła wolność, broniłbym jej do końca.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta