profil

Zastosowania Internetu

poleca 76% 854 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zastosowania Internetu

Mimo, że komputery są obecnie w powszechnym użytku, ich historia nie jest długo. W XVII w. powstały pierwsze maszyny liczące, jednak prawdziwych początków informatyki można się doszukać dopiero w XIX w., gdy Ch. Babbage stworzył koncepcje automatycznej maszyny liczącej. Idea ta została zrealizowana w 1944r. przez H. Aikena, który zbudował ASCC (Mark I) – uznawany za pierwszy komputer. Początkowo komputery były używane wyłącznie do celów wojskowych, jednak z biegiem czasu stały się powszechne. Obecnie liczba osób korzystających z komputerów jest olbrzymia i z każdym rokiem się zwiększa. Podobnie sprawa wygląda jeżeli chodzi o Internet – liczba osób korzystających z Internetu rośnie w ogromnym tempie.

Teraz komputer ma prawie każdy, w domu lub w pracy. Ludzie bez komputera nie mogą żyć, te maszyny okropnie nas uzależniły. Tak też jest z Internetem. Jeżeli posiadamy komputer chcemy także mieć możliwość połączenia z Internetem. Zastosowania Internetu pomagają w życiu codziennym, ale także często przytłaczają. To w jaki sposób będziemy korzystać z Internetu zależy tylko od nas.

W Internecie możemy znaleźć wszelakie informacje. Dzięki temu możemy poszerzać swoją wiedzę, brać udział w różnego rodzaju konkursach czy internetowych wykładach. Jesteśmy także obsypywani ofertami internetowych banków, które oferują nam wykonywanie wszelkiego rodzaju operacji bankowych siedząc wygodnie w fotelu, w domu przed ekranem komputera. Stwarza to możliwość zaoszczędzenia czasu, który jest przecież tak bardzo cenny w dzisiejszym świecie. Mimo wielu kontrowersji operacje wykonywane przez banki internetowe są także bezpieczniejsze niż wykonywane przez te w świecie realnym. Niezwykle popularne komunikatory czy chaty stwarzają możliwość nawiązywania kontaktów z ciekawymi ludźmi w Polsce, ale także na całym świecie. Nie jest to jednak forma pozbawiona wszelkich niebezpieczeństw. W Internecie czyhają pedofile, którzy są zagrożeniem dla dzieci, młodzieży a nawet dorosłych. Dlatego w kontaktach internetowych powinniśmy stosować zasadę ‘ograniczonego zaufania’. W Internecie możemy także dokonywać zakupów, często na znacznie korzystniejszych warunkach niż w realnych sklepach. Przy pomocy Internetu możemy także oglądać filmy, czytać książki i prasę, słuchać muzyki czy grać w gry. Często korzystamy także z serwisów informacyjnych. Bez wychodzenia z domu sprawdzamy jaka będzie jutro pogoda, o której wyjeżdża pociąg do Krakowa czy jaki jest kurs określonej waluty. Internet pomaga nam także w pracy. Począwszy od wyszukiwania przez policję danych na temat zbrodniarzy a skończywszy na pilotowaniu promów kosmicznych. Dzięki niemu możemy zbadać całą ziemię, a nawet kosmos. Pomaga on w określeniu czy naszemu życiu nie zagraża niebezpieczeństwo oraz co aktualnie dzieje się w danym skrawku świata. Dzięki skomplikowanym aparaturom do pomiarów pogody przewidujemy, jaki będzie stan naszej atmosfery, oraz możemy przewidzieć straszne, lecz prawdziwe kataklizmy jak: tajfuny, powodzie, tornada, susze, pożary, trzęsienia ziemi, wybuchy wulkanów. Przez Internet te informacje mogą szybko zostać przekazane w konkretne miejsce na kuli ziemskiej, dzięki czemu może zostać uratowane ludzkie życie. Opisując zastosowania Internetu nie można zapomnieć o e-mailach, czyli elektronicznych listach. E-maile mogą zawierać nie tylko tekst, ale także np. zdjęcie i muzykę.

Podsumowując Internet jest niezmierną skarbnicą informacji i możliwości, z których musimy się tylko nauczyć korzystać, by nie przyniosły one złych efektów. Zastosowania Internetu możemy znaleźć we wszystkich dziedzinach życia, choć powyżej przedstawionych zostało tylko kilka z nich.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty