profil

Recenzja filmu "Matrix" .

poleca 84% 661 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

„Neo Nadchodzi”
Premiera trzeciej części Matrixa odbyła się piątego listopada , jednocześnie prawie na całym świecie. Pierwsza część (1999) powaliła na kolana wszystkich i zarobiła blisko 400 milionów dolarów . Po drugiej części „Matriksa Reaktywacji” pokazaną wiosną 2003 r. , zastanawialiśmy się , czy Neo (Keanu Reeves) to rzeczywiście wybraniec , który wyswobodzi filmową ludzkość z cyfrowego domu niewoli . Zagrażają mu pazerne maszyny , pragnące władzy . Najbardziej oszałamiające jest to , że bracia Wachowscy na trzeciej części zarobili ponad 500 milionów dolarów , ale moim zdaniem „Matrix Rewolucję” nabrał więcej emocji dzięki efektom specjalnym . Bracia rozpoczynają trzecią część w momencie gdzie kończ się druga .
Sajon to podziemne miasto, w którym ukrywają się ludzie . Wszyscy jego mieszkańcy przygotowują się na potężną inwazje maszyn . Neo budzi się ze śpiączki , aby wypełnić misję ocalenia ludzkości . Uprzedzam , że jeżeli nie oglądaliście drugiej części filmu , to z trudnością będziecie mogli odgadnąć zagadkę jaka się kryje w tej części . Ci , którzy ją oglądali muszą się przygotować na znacznie bardziej skomplikowaną fabułę , niż w poprzednich częściach .To już nie tylko walka ludzi z maszynami , ale także bratobójczy pojedynek maszyn , programów i istot żywych , który ma różne cele . No , i wreszcie siła samopowielającego się agenta Smitha ( Hugo Weavinga) wzrosła do tego stopnia ,że zagraża nie tylko ludziom , ale też maszynom . Główny bohater filmu , Neo chcąc uratować ludzi wyrusza razem z Trinity , swoją ukochaną do miasta maszyn . Tutaj Neo traci jeden z najważniejszych narządów zmysłu . Los również odwrócił się od Trinity ( Carie – Ann –Moss ).
Jeśli będziesz chciał sprawdzić jaki los spotkał głównych bohaterów to nie zwlekaj . Naprawdę polecam obejrzenie tego filmu. Szybka akcja , niezliczona liczba zmieniających się obrazów , dynamika powiązane z odpowiednią muzyką pozwolą każdemu widzowi pozostawić choć jedną scenę z filmu w jego pamięci . W tym przypadku wieczna walka dobra ze złem jest ukazana w nowoczesny sposób , z zastosowaniem najnowszych technik komputerowych . Warto zobaczyć ten film na własne oczy. Myślę , że podzielicie moje zdanie .
W pozostałych rolach w filmie zagrali również wspaniali aktorzy , którzy w bardzo dobry sposób wykreowali grane przez siebie postacie. Są nimi :
Morfeusz – Laurence Fishbcenne ,Kapitan Niobe – Jada Pinkett Smith
Zee- Nona Gaye , Link – Horold Perrineau .

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty

Gramatyka i formy wypowiedzi