profil

Czt warto dążyć do doskonalenia samego siebie?

poleca 85% 601 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Każdy zna samego siebie, swoje wady i zalety. Jest tyle wspaniałych ludzi na świecie. Każdy człowiek zasługuje na odrobinę uwagi i poświęcenia, ale nikt nie jest idealny. Dlatego powinniśmy dążyć do doskonałości.

Nie możemy istnieć bez innych ludzi. Nawet rzeczy, które kochamy bardziej od jakiegokolwiek człowieka stworzyli ludzie. To my jesteśmy siłą napędową tego świata. Od nas zależy jak ten świat będzie wyglądał. Czy coś należy zmienić czy pozostawić tak jak jest? Iść do przodu czy zadowolić się tym, co mamy? Realizować własne marzenia i pragnienia czy znaleźć inne mniejsze szczęście? Zmienić siebie czy nie? Zadawać trudne pytania czy dawać proste odpowiedzi? Świat jak bardzo byśmy go nienawidzili daje nam nowe możliwości- nigdy nie jesteśmy bez wyjścia. Przestańmy, więc narzekać i weźmy sprawy w swoje ręce. Nie czekajmy, nie mówmy kiedyś, jutro, pojutrze, ale teraz, już, zaraz. Zmieniać rzeczywistość trzeba zacząć od samego siebie.

Życie to nieustanny proces tworzenia a my jesteśmy tu po to, aby zdobywać nowe doświadczenia, poznawać świat i prawdę o nas samych. Powinniśmy dążyć do rozwoju intelektualnego i duchowego. Dzięki takiemu podejściu do życia cały czas tworzymy swoją, przyszłość, która przez to jest bardziej ciekawsza i bogatsza w doświadczenia. Stajemy się silniejsi i o wiele bardziej szczęśliwsi. Każdy człowiek, który ma jakiś cel w życiu widzi wtedy jego sens. Dąży do tego, by doskonalić cały czas siebie w tym, co sobie sam wyznaczył. Z każdą pokonaną przeszkodą staje się silniejszą jednostką i nabiera wiary w to, do czego dąży. Takie podejście do życia tak naprawdę toruje drogę do sukcesu. Owszem zgodzę się z tym, że pieniądze potrafią znacznie przyspieszyć ten proces, ale bez udziału pieniędzy też jest to możliwe. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie! Wyznaczyć sobie cel i krok po kroku iść w tym kierunku. Nawet, jeżeli odniesiemy porażkę za pierwszym podejściem, nie wolno się poddawać. Trzeba umieć stawić czoło takiej porażce i z jeszcze większą silą przebicia dźwignąć się i zrobić krok ku przyszłości. Nie wolno wtedy odtwarzać tego, co było, bo życie nie polega na odtwarzaniu, lecz na tworzeniu tego, co się dzieje tu i teraz!

Wiara naprawdę czyni cuda. Każdy człowiek ma w sobie siłę tworzenia, ale tylko niektórzy potrafią z tej siły umiejętnie korzystać.
Gdybyśmy głębiej się zanurzyli w przeszłość niektórych sławnych i bogatych ludzi to przekonalibyśmy się, że większość z nich pochodzi ze „slamsów” i biednych rodzin. Ich sława najpierw zrodziła się w ich sercach. Potem widzieli swoją sławę w odwiecznych marzeniach, które z czasem pomalutku, krok po kroku zaczęli urzeczywistniać aż do momentu, kiedy marzenia stały się rzeczywistością. Właśnie na tym polega życie! Dążyć w nim do ciągłego urzeczywistniania swoich marzeń i doskonalenia wciąż siebie samego. Przytoczę tutaj bardzo mądre słowa, które kiedyś napisał Henry W.Longfellow: "Nie patrz ze smutkiem w przeszłość, ona nie powróci. Poprawiaj w mądry sposób przyszłość; oto właściwe nastawienie."
Są to naprawdę mądre słowa, które warto wziąć sobie głęboko do serca, gdyż właśnie jest to jedna z osób, która z takim nastawieniem do życia osiągnęła swój sukces.
Podsumowując chciałam dodać otuchy i wiary w siebie i własne możliwości tym, którzy z góry skazali się na przegraną i żyją z dnia na dzień, nie wnosząc do swojego życia nic nowego. Pamiętajcie, droga do sukcesu i powodzenia jest w pierwszej mierze osiągnięciem harmonii ducha i umysłu. Jest to klucz do szczęścia. Więc do dzieła! Zacznij dążyć do doskonalenia samego siebie, bo przecież nic nie tracisz.

Podoba się? Tak Nie
(0) Brak komentarzy