profil

Odrzucenie satanistów

drukuj
poleca 85% 194 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ten problem dotyczy nie tylko wyznawców innych religii, ale i młodzieży, która należy do społecznych subkultur. Kult szatana przeciętnemu obywatelowi od razu kojarzy się z muzyką heavy metalową, ubieraniem się na czarno i noszeniem glanów. Takie pojęcie o satanistach jest płytkie i nieprawdziwe. A niewiedza prowadzi do odrzucenia. Świadek Jehowy, Katolik, Protestant czy Islamista – pod adresem żadnego z tych wyznawców nie zdarzyło mi się usłyszeć złych słów. Jeśli gdziekolwiek zdarzała się okazja by dowiedzieć się ‘jacy to oni są’ nigdy nie określano ich słowami brutalnymi, wręcz plugawymi, wprost przeciwnie. Dyskutowano na ten temat otwarcie, chętnie, czasem nawet z sympatią. Inne religie nas interesują, ale nie satanizm. Pojęcie tej ideologii życia jako złej i zakazanej jest całkowicie aspołeczne. Ludzie nigdy nie starali się poznać satanistów. Gdy ktokolwiek usłyszy to hasło, odwraca głowę, albo patrzy na mówiącego z odrazą. Społeczeństwo boi się i nie chce słyszeć o szatanie, w którego rzekomo wierzymy. Gdy przydarzy się osoba chętna do rozmowy na ten temat, zazwyczaj poddaje się zbyt szybko, niewiele wie, i z satanizmem kojarzy ‘spragnione krwi hordy zakapturzonych postaci i cmentarne orgie będące satanistycznymi rytuałami’. Społeczeństwo nigdy nie będzie w stanie zaakceptować czegoś, czego nie zna i nie rozumie. Mimo tego, iż nauka i technika idą teraz w znacznym stopniu do przodu, wielu ludziom brakuje tolerancji tak często kojarzonej z XXI wiekiem.

Od dzieciństwa wpajano nam co jest dobre, a co złe, uczono nas odróżniać uczynki korzystne dla nas, i te które mogą nam tylko zaszkodzić. W niektóre rzeczy powinniśmy wierzyć ‘ bo tak ma być’, ‘bo jesteśmy chrześcijanami’. Dla satanistów wszystko musi być klarowne, nic nie dzieje się bez powodu i ma swoje wytłumaczenie, satanista nie wierzy w coś, bo musi, tylko dlatego, że to rozumie i akceptuje.
Każdy rodzic stara się wychować swoje dziecko na jak najlepszego człowieka. Słowo satanizm kojarzy mu się z sektą. Jak wielkie jest zdziwienie matki i ojca gdy ich syn bądź córka mówi im, że jest satanistą. Rodzice są przerażeni, myślą, że ich dziecko jest w sekcie, zabija, niszczy, pije krew i bierze udział w seksie grupowym. Nic bardziej mylnego, chyba, że ‘młodzik’ trafi na pseudosatanistów, którzy mogą być naprawdę niebezpieczni. Ideologia satanistów obejmuje również samotność, nikt nie musi działać w grupie, najważniejsze by żyć w zgodzie z samym sobą i innymi. Ważne jest też, by dawać upust swoim ludzkim odruchom, które wg Kościoła chrześcijańskiego są siedmioma grzechami głównymi.
Tak więc każdy człowiek powinien być bardziej tolerancyjny i każdy temat zgłębić i zrozumieć zamiast traktować go powierzchownie i obojętnie.


Załączniki:
Polecasz? Tak Nie
Podobne teksty:
Komentarze (3) Brak komentarzy
27.7.2006 (12:17)

Hmmm ja również nie rozumiem sensu tej pracy...piszesz o wszystkim co nie dotyczy satanizmu...a co dotyczy Twoim zdaniem...w nastepnej pracy napisz co oznacza satanizm...nie wiem na ile ocenic tę prace...

27.7.2006 (12:14)

brawo, ten tekst powinni przeczytac wszyscy ludzie z mylnym wyobrazeniu o satanizmie!

27.7.2006 (12:13)

Zupełnie nie rozumiem kwintesencji tej wypowiedzi. Skoro autor zaprzecza wszystkim pogladom na temat satanizmu i pisze czym satanizm nie jest, to moze tez powinien sie skupic na tym, czym on wlasciwie jest, skoro wg autora satanisci w sztana nie wierza? (cyt.\"Społeczeństwo boi się i nie chce słyszeć o szatanie, w którego rzekomo wierzymy.\")

Typ pracy