profil

Dlaczego chciałabym przyjąć sakrament bierzmowania??

drukuj
poleca 85% 1580 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Moją pracę zacznę od tego co to właściwie jest bierzmowanie, otóż jest to sakrament, w którym Duch Święty umacnia chrześcijanina, aby wiarę swą mężnie wyznawał, bronił jej i według niej żył. Bierzmowanie zajmuje drugie miejsce wśród sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Słowo "bierzmowanie" pochodzi od staropolskiego słowa "bierzmo", była to belka umacniająca strop. Celem bierzmowania jest umacnianie nas w wierze.
Dlaczego ja chcę przyjąć ten sakrament??
Dlatego, ponieważ w moim przypadku bierzmowanie będzie świadomym przypieczętowaniem mojej wiary, a także przynależności zarówno do Kościoła powszechnego jak i do parafi.
Dzięki niemu umocnienię i dopełnię łaskę chrztu, której doznałam będąc małym dzieckiem.
W tym roku dzięki sakramętowi bierzmowania stanę się w doskonalszy sposób członkiem Kościoła, w którym jest obecny Duch Święty. I to właśnie on napełni mnie swoimi darami: mądrości, rozumu, rady, męstwa, umiejętności, pobożności i bojaźni Bożej, gdy przyjmę ten sakramęt.
Poprzez bierzmowanie ściślej zjednoczę się z Chrystusem, Bogiem i Duchem Świętym, uodpornię się na niebezpieczeństwo moralnego zepsucia.
Dla mnie przyjęcie sakramętu bierzmowania będzie obietnicą złożoną Bogu.
Obietnicą życia według wiary, zachowywaniu na codzień przykazań Dekalogu, poszerzania i pogłębiania mojej wiedzy religijnej. Dzieki sakramentowi bierzmowania stanę sie dojrzałą chrześcijanką.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (28) Brak komentarzy
10.1.2012 (20:02)

Fajna praca gdyż sama nie wiem co napisać bo dla mnie (niewierzącej) są to kompletne głupoty ale coż zrobić gdy rodzice się uparli ,że muszę iść :\

9.10.2011 (06:22)

A ja muszę korzystać z takich pomocy bo jestem niewierzący i rodzice mi każą iść. Taką opcję przewidzieliście?

4.10.2011 (18:23)

Bardzo dobra praca i bardzo dobrze że jest w necie!!!! Tak każdy powinien sam wiedziec dlaczego chce miec bierzmowanie ale kazdy chce miec jakąś podpowiedź żeby napisac taką prace do biskupa. No i chyba logiczne że każdy zmieni sobie szyk zdań i wgl !!! nikt nie jest taki głupi żeby to wszystko przepisac także się nie czepiajcie...tan ktoś kto to umieścił to po prostu dał podpowiedź jak napisac taką prace!!!!
Żal mi tych co się czepiają!!!!!

Typ pracy