profil

Kim jest dla mnie Jezus?

poleca 85% 424 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Kim jest Jezus Chrystus? Wszyscy znają to imię, ale nie wiedzą, kim On jest dla nich. W tym temacie są zagubieni. Dużo osób jest mu wiernych i dokładnie wiedzą, kim jest, znają każdy szczegół życia Jezusa Chrystusa.
Jezus umarł za nas na krzyżu, dla naszego zbawienia. Poświęcił swoje życie z miłości do nas. Nie tylko poświęcił swoje życie, ale przeżywał te wszystkie męki fizyczne (biczowanie…) jak i zarówno psychiczne (jego ukochany lud go skazuje na śmierć i szatan dręczy go w każdym momencie). Wytrzymał to wszystko by odkupić nasze potępione dusze. Więc jest On na pewno zbawicielem.
Gdy Chrystus podróżował po świecie nauczał ludzi wiary. Mówił, kim jest bóg, że jest on światłością, dobrem, miłością. Walczył z szatanem na pustyni i pokazał, że dobrem zło można zwalczać. Nauczał ludzi dobra i miłości, nawet do wroga swego. Więc był On nauczycielem.
W Biblii opisane są przykłady cudownego uzdrowienia, jak to ślepy przejrzał, jak to głuchy usłyszał, jak to niemy przemówił, jak to ciężko chory wyzdrowiał. Tak Jezus pokazywał cudy Boskie. Można, więc uznać go za uzdrowiciela.
Gdy jesteśmy ciężkiej sytuacji to nie modlimy się do szatana tylko do Jezusa. Zawsze, gdy jesteśmy opresji to błagamy Go o pomoc. Ale nie zawsze dziękujemy, chociaż ją dostaliśmy. Bóg i Jezus to nasza największa pomoc, jaka w ogóle istnieje.
Tak, więc uważam, że Jezus jest wszystkim, co najlepsze dla człowieka, a do tego nas kocha mocniej, niż kto inny na świecie. Więc nie zapominajmy o nim, bo to On nas zbawił, On uczy, On uzdrawia, On udziela pomocy w trudnych sytuacjach, On nie jakiś Bonifacy albo inny bożek. Tylko JEZUS z pomocą BOGA.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata