profil

"Człowiek - to brzmi dumnie?"

poleca 81% 890 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W pracy chciałabym przedstawić swój pogląd na temat "Człowiek - to brzmi dumnie". Postaram się go udowodnić i napisać, dlaczego twierdzę tak, a nie inaczej.

Na pewno powinniśmy być dumni z jednego z pierwszych osiągnięć człowieka - rozniecania ognia. To on zapoczątkował pierwsze "prawdziwe" życie człowieka. To dzięki niemu ludzie mogli ulepszyć swoje narzędzia i sposoby polowania. Ogień zapewniał również ciepło i odstraszał dzikie zwierzęta. Około 3000 lat temu p.n.e ludzie nauczyli się wytapiać rudę miedzi, nieco później brąz i żelazo. To właśnie te epoki pozwoliły człowiekowi np. wykonywać ozdoby, zapinki, broszki, naszyjniki, naramienniki.

W starożytności największym wynalazkiem Egipcjanin, Fenicjan i Sumerów było pismo. Wynaleźli oni jako pierwsi hieroglify, pismo klinowe oraz pismo alfabetyczne. Przez cały czas pisma te były udoskonalane. Jest to jeden z ważniejszych wynalazków człowieka, ponieważ większość osób na całym świecie posługuje się pismem praktycznie codziennie. Dzieci - pisząc w szkole, dorośli - w pracy, starsze osoby - np. pisząc listy, pisma urzędowe. Pismo odgrywa w naszym życiu bardzo ważną rolę.

Do powiedzenia "Człowiek - to brzmi dumnie" przyczynili się również Ci, którzy wynaleźli takie rzeczy jak: żarówkę, piorunochron, telewizor czy nawet radio. Przecież wszystkie te rzeczy, które teraz spokojnie są w każdych domach, kiedyś ktoś musiał wymyślić. To dzięki np. Edisonowi mamy żarówkę, a co za tym idzie światło. Gdyby nie oni, nie mielibyśmy tych bogactw. Żylibyśmy skromnie, biednie. To dzięki człowiekowi mamy komputery, które są narzędziem pracy wielu ludzi. To człowiek przyczynił się do rozkwitu naszego życia. I dlatego powinniśmy być dumni, że my też jesteśmy ludźmi, którzy być może w przyszłości również przyczynią się do powstania nowej rzeczy, która umili nam życie.

Człowiek jest istotą myślącą, rozumną. Jest jedną z mądrzejszych istot na świecie. Ciągle się kształci i rozwija. Korzysta z doświadczeń, które codziennie zdobywa. Każdy człowiek powinien dobrze wykorzystać wiedzę, którą posiada. Prawdziwym człowiekiem nie jest ten, który wywołuje wojny i nienawiść, człowiekiem jest ten, który użytkuje z danej mu mądrości.

Jestem dumna z tego, że jestem człowiekiem. Podziwiam i cenię osiągnięcia moich przodków, bo przecież to dzięki nim tak naprawdę żyję pośród tylu rzeczy potrzebnych mi do życia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty