profil

Sieci neuronowe

poleca 85% 163 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Sieć neuronowa to zbiór połączonych ze sobą setek, a w przyszłości zapewne milionów, mikroprocesorów i układów pamięci imitujących strukturę mózgu ludzkiego.



Mikroprocesor (ang. microprocessor) to niewielki układ scalony zdolny do przetwarzania danych i sterowania innymi układami scalonymi. Zobacz także: Centralna jednostka przetwarzająca.



Układ scalony (ang. integrated circuit), zwany również żargonowo chipem, to skomplikowany element elektroniczny zawierający wiele różnych elementów elektronicznych o niewielkich gabarytach, takich jak tranzystory i ścieżki je łączące zgrupowane na krzemowym podłożu. Układ scalony zabezpieczany jest przed zniszczeniem za pomocą obudowy z tworzywa sztucznego, ceramiki z domieszką metalu, uszczelnianą specjalną żywicą - tzw. tłoczywem hermetyzującym.



Tranzystor to element elektroniczny zbudowany z materiału półprzewodnikowego, który służy do wzmacniania i zapamiętywania sygnałów elektrycznych.



Półprzewodnik to materiał, który w pewnym stopniu przewodzi prąd elektryczny. Półprzewodniki stosowane są między innymi w traznystorach, laserach półprzewodnikowych, fotodiodach i hallotronach. Jednymi z najpopularniejszych półprzewodników są krzem i german.



Centralna jednostka przetwarzająca (ang. Central Processing Unit) to główny element każdego komputera osobistego, który przetwarza większość poleceń wydawanych komputerowi. W większości komputerów osobistych CPU jest pojedynczym mikroprocesorem składającym się z jednostki sterującej, jednostki arytmetyczno-logicznej i pamięci roboczej. Rodzaj procesora stanowi bardzo często podstawowe kryterium podziału komputerów. Amerykańska firma Intel wyposaża większość komputerów PC w procesory Pentium, Pentium MMX, Pentium PRO, Pentium II. Również amerykańska firma Motorola zajmuje się produkcją procesorów, ale dla użytkowników komputerów Macintosh. Z tej firmy pochodzą procesory 680x0 oraz PowerPC.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta