profil

Czy niepokoje o przyszłosć naszej planety są uzasadnione?-rozprawka

poleca 85% 441 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Ziemia

Niepokoje o przyszłość naszej planety są uzasadnione, gdyż potwierdzają to naukowcy prowadzący badania na ten temat.

Zaczne od sprawy zanieczyszczenia srodowiska. Pierwszym zjawiskiem powodującym ten proces jest rozwijający sie przemysł. Wiele miast rozwija sie, przez co powstają fabryki, z których wydobywają się szkodliwe substancje. Miasta nie mają funduszy na zakładanie oczyszczajacych filtrów. Efektem zanieczyszczen wytwarzanych przez przemysł jest smog. Utrudnia on życie mieszkańcom i prowadzi do wielu chorób. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak szkodza naszej planecie. Wyrzucają bezmyślnie śmieci na ziemie, które potrzebują od kilku do kilkuset lat na rozkład. Powstaja nielegalne wysypiska śmieci, które zatruwają życie okolicznym mieszkańcom. Według mnie ludzie powinni być świadomi, że ich czyny są w wiekszości szkodliwe dla środowiska.

Przedstawiłam jeden punkt widzenia, z kolei przejdę do zagadnienia dotyczącego wpływu działalnosci człowieka na dziurę ozonową. Przede wszystkim powstaja ona ze szkodliwego freonu, który jest w dezodorantach. W ciągu ostatnich lat zauważylismy pogorszenie się tego zjawiska. Promienie słoneczne przedostają się przez dziurę ozonową, powodują ocieplenie klimatu. Ludzi opalajacych się coraz częściej dręcza choroby skóry. Ocieplenie klimatu wiąże się także z topnieniem lodowców. W wyniku tego może dojsć do podniesienia poziomumórz i zalania kontynentów. Uważam że tak jak w poprzednim argumencie człowiek wpłynął na taki rozwój sytuacji.

Na zakończenie poruszę problem zagrozenia istnienia naszego gatunku. W ciągu kilku lat rozwinęły się nowe choroby, na które nie wynaleziono jeszcze leku. Choroby te dopadaj zwierzęta, przez co wiele z nich jest zabijanych. Zarażone mięso zwierzat jest sprzedawane cłowiekowi, toteż populacja zapada na te same zakaźne choroby, często nieuleczalne. W wielu krajach zauważamy duży przyrost naturalny, którego skutkiem jest bieda. Powoduje ona brak żywności i srodków higienicznych. Następstwem tego sa różne epidemie, w wyniku których umiera bardzo wielu ludzi. Myślę, że w wiekszości spowodowane jest to niska świadomoscia społeczną.

Na podstawie udowodnionych argumentów potwierdzam wcześniej zapisaną tezę, mówiącą o problemach przyszłości naszej planety.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata