profil

Czym dla mnie jest muzyka?

poleca 83% 979 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Muzyka jest sztuką . Tworzoną przez artystów, lecz muzykę może tworzyć każdy z nas.
Muzyka wyraża nasze najskrytsze uczucia i pragnienia . Muzykę tworzy grupa ludzi grających na instrumentach ,może to być również melodia śpiewana wraz z tekstem.
Ja słucham muzyki pop ,hip hop oraz techno czyli ogólnie słucham muzyki rozrywkowej. Muzyka pop - ogólnie muzyka popularna W najszerszym sensie muzyka pop jest po prostu każdym rodzajem muzyki rozrywkowej, niezależnie od jej charakteru. W węższym zakresie do popu zalicza się bardziej "miękkie" i nastawione w zasadzie wyłącznie na masowego odbiorcę gatunki muzyki rozrywkowej, odgraniczając je od bardziej specjalizowanych gatunków takich jak rock, blues, czy techno.
Muzyka hip-hop wykonywana przez raperów .Muzykę Hip-hop charakteryzuje tekst, który w największym stopniu wyraża uczucia . Teksty hip hopowe opowiadają o miłości , życiu , ludziach , o tym że świat jest dobry lub w innych zły.
Muzyka techno-najczęściej nie posiada tekstu .Jest to muzyka szybka, rytmiczna przy , której można doskonale bawić się na dyskotece. Natomiast ja nie słucham muzyki disco polowej oraz folklorystycznej.
Muzyki słucham w wolnych chwilach . Po czym poznajem kto słucha danego rodzaju muzyki:
Hip hopowcy :Oni słuchają rapu, noszą charakterystyczne spodnie z szerokim krokiem, skaetowskie czapki, jeżdżą na deskorolce itd. Osoba postronnym kojarzą się nie mile. Zdaję się im że to po prostu młodzi chuligani, ale nie znają ich od środka. W rzeczywistości są przesympatyczni, weseli, wychowani, to nie prawda, ze wyzwalają agresje. Po prostu hip-hop dociera do nich.....
Ludzie słuchający metalu rozpoznajemy po czarnym ubiorze, łańcuchach, często czarnych włosach, charakterystycznych plecakach. Ich muzyka jest ciężka i do mnie nie dociera. Nie ma w sobie żadnej mądrości, ale ludzie jej słuchający tez potrafią być „lajtowi”. Jednak kojarzą się z pijakami, narkomanami, papierochami. No ale cóż na to poradzić ludzie często wypowiadają się nie znając człowieka po jego wyglądzie itd. Te chyba dwa rodzaje muzyki są najbardziej powszechne i charakterystyczne. Słuchającym popu to ludzie normalni, niczym nie wyróżniający się. Słuchający techna chodzą na techno party w białych rękawiczkach.
Jaką muzykę powinniśmy słuchać w różnych momentach życia :
- W chwilach zaspania ,jesiennej szarugi gdy nic nie chce się nam robić powinniśmy słuchać muzyki szybkiej typu techno .
- Zakochani powinni słuchać różnego typu ballad oraz piosenek romantycznych .
- Ciągle zdenerwowani powinni słuchać muzyki pop oraz muzyki poważnej aby odreagować stres i zdenerwowanie .
- W chwilach odprężenia i odpoczynku proponuję słuchać muzyki ,którą najbardziej lubimy słuchać . Zwolennicy popu nie powinni słuchać w takich chwilach np. techna czy też hip hopu .
Na podsumowanie chcę powiedzieć ,że poglądy muzyczne nie powinny dzielić ludzi. Ostatnio dużo się słyszy o walkach zwolenników i przeciwników artystów. Muzyka jest podstawą życia bez muzyki życie było by nudne i szare .

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty