profil

W formie rozprawki rozwac problem czy sonennbruchizm jest uniwersalny i ponadczasowy

poleca 85% 140 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Niemcy

Profesor Sonnenbruch, główny bohater książki Leona Kruczkowskiego pt. "Niemcy", był człowiekiem mającym o sobie bardzo dobre zdanie. Podkreślał w rozmowie z innymi, iż jest "uczciwym Niemcem".Jednak moim zdaniem, był egoistą i człowiekiem nie potrafiącym przyznawać się do własnych błędów.

Argumentem potwierdzającym moje zdanie jest Profesor Sonnenbruch, był skupiony wyłącznie na swojej pracy naukowej. Odkrywał środki masowego ludobójstwa, nie interesując się ludźmi, na których były one wykorzystywane. Profesor nie angażował się w wojnę, a przecież mógł otwarcie mówić, iż nie popiera hitleryzmu i mordowania niewinnych ludzi.
Nie ingerował on także w życie swojej rodziny, a szczególnie w wychowanie syna. W czasie tym bardziej powinni się wspierać, ponieważ każdego dnia mogło kogoś z nich zabraknąć.

Argumentem potwierdzającym powyższą tezę są bójki, znęcanie się fizyczne lub psychiczne jednych osób nad innymi np. w szkole. Jak często jesteśmy świadkami takich sytuacji? Sami powinniśmy odpowiedzieć sobie na to pytanie. Nie zwracamy uwagi na pobicie lub inną sytuację, najczęściej stojąc z boku lub przyłączając się do bójki.

Myśle,że powinniśmy bardziej angażować się w jakąkolwiek pomoc dla potrzebujących.
Może być to pomoc finansowa, ale nawet duchowa. Powinniśmy bardziej interesować się losem innych. Błędne jest założenie, że nikt naszej pomocy może nie skorzystać.

Argumenty, które przytoczyłem świadczą o tym, że sonnenbruchizm jest uniwersalny i ponadczasowy. Moim zdaniem nie wystarczy "odwrócić się plecami do życia, do wszystkiego, co nas otacza" trzeba również przeciwdziałać złu i stawiać czoła trudnościom życiowym.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta