profil

Wpływ globalizacji na życie mojej rodziny

poleca 83% 723 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Na początku mojej pracy chciałabym się ustosunkować do zagadnienia, jakim jest globalizacja. Jest to umiędzynarodowienie działalności społecznej i gospodarczej. Większość ludzi z mojego pokolenia (16-25 lat) powie, że globalizacja jest dobra i nie mają nic przeciwko. Ja również sądzę, że globalizacja jest zjawiskiem dobrym. Świat (a raczej ludzie na nim żyjący) dąży do ujednolicenia. Każdy człowiek ma prawo do wolnego handlu, a konsument do wyboru produktu spośród całej ich masy z różnych krajów i od różnych producentów.

Myślę, że globalizacja (jakkolwiek myślą o niej moi rodzice) ma duży wpływ na nasze życie. Na co dzień moja mama kupuje produkty z różnych krajów, przy wyborze na szczęście nie upiera się na polskie produkty tylko dlatego, że są polskie. Kieruje się przy swoich wyborach jakością. Po lekcjach dostaje smsa od mamy, w którym informuje mnie, że po lekcjach zabiera mnie na zakupy. Tak więc, jadąc na zakupy do Orsay’a po drodze wpadam z mamą przekąsić coś w McDonaldzie, potem idziemy obejrzeć „adasie”, które wpadły mamie w oko w zeszłym tygodniu. Wchodzimy też do Reeboka i Nike i kilku innych sklepów. Zmęczone jedziemy do domu, po drodze wjeżdżając na Shell’a by zatankować. Od samego wejścia do domu tata chwali się nową drukarką, którą dziś kupił. Wylicza jej zalety. Pytam o markę, w odpowiedzi słyszę: Hewlett-Packard. Myślę: „zagraniczna firma” i zaglądam do Internetu, żeby dowiedzieć się więcej o nowej zdobyczy… Jak widać, na co dzień stykamy się wielokrotnie z „globalizacją”. Korzystamy z telefonów komórkowych: Siemens, Nokia, Mitsubishi. Jadamy w McDonaldzie, KFC i innych Fast foodach. Informacji wyszukujemy w Internecie. Zakupy robimy również w korporacjach transnarodowych takich jak: Geant, Suchan, Minimal czy TESCO. Bez tych możliwości, jakie daje nam globalizacja nie wyobrażamy sobie życia.

Globalizacja daje nam ogromne możliwości i wywiera na nasze życie ogromny wpływ. Nie wyobrażam jak ograniczone byłoby nie korzystanie z tego, co można mieć dzięki procesowi globalizacji. Fast foody to oszczędność czasu dla zapracowanych, a korzystanie z zagranicznych marek daje nam za wyższą cenę gwarancję lepszej jakości produktów. Dzięki postepowi technicznemu mamy dużo więcej możliwości przy wyborze sprzętu elektronicznego, ten zagraniczny jest wiele lepszej jakości. Mam nadzieję, że udało mi się pokazać, że globalizacja jest dla nas ważna, bo bez niej nasze życie było by diametralnie inne. Mojej rodzinie bardzo ułatwia i podwyższa komfort życia. Większość rzeczy, z których korzystamy jest zagranicznej produkcji.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 2 minuty