profil

Czy rozwój nauki powinien być kontrolowany?

poleca 85% 308 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Nauka i jej osiągnięcia są ważnym elementem rozwoju cywilizacji. Sadzą, że jej rozój powinien być kontrolowany przez człowieka. Jest ona bardzo pomocna w naszym życiu, im więcej nowych rzeczy poznajemy, tym bardziej ciekawi nas świat i jego tajemnice.

W ciągu ostatnich stu lat cywilizacja posunęła się do przodu w wielu gałęziach nauki i techniki, między innymi w rozwoju medycyny, komputeryzacji i podboju kosmosu. Dzięki tym osiągnięciom żyj się nam wygodniej, lepiej i bezpieczniej. Jednak źle wykorzystana nauka i jej skutki uboczne mogą doprowadzić do wielu katastrofalnych wydarzeń. Przykładem mogą być badania prowadzone przez Einsteina. Jego prace przyczyniły się do skonstruowania bomby jądrowej, która okazała się ogromnym zagrożeniem dla ludzkości. W wielu sytuacjach ten gwałtowny, bardzo pomyslny rozwój spowodował szereg negatywnych następstw, jakimi były wojny obejmujące swym zasięgiem całą kulę ziemską.

Wyżej wymienione przykłady są dowodem na to, że rozwój nauki powinien być kontrolowany. Wtedy będziemy mieć pewność, że decyzje podejmowane przez naukowców będą słuszne i przemyślane, a ich odkrycia ułatwią nam życie.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta