profil

Ochrona lasów - obowiązkiem każdego z nas

poleca 85% 119 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Człowiek zawsze lokował w leśnym krajobrazie swe tęsknoty, marzenia i pragnienia. Myślę, że brak lasu, a co za tym idzie, brak kontaktu człowieka z leśnym środowiskiem w ogromnym stopniu ogranicza możliwość wypoczynku fizycznego i psychicznego. Dlatego powinniśmy chronić lasy. Zachowajmy się jak św. Franciszek – bądźmy przyjaciółmi zwierząt i roślin, stąpajmy z szacunkiem po lasach.

Rozwój cywilizacji nie pozwala nam na ochronę lasów. My dzieci, nie możemy zapobiedz temu, żeby lasy nie oddychały zanieczyszczonym powietrzem i nie pobierały zanieczyszczonej wody. Nie jesteśmy w stanie powstrzymać ludzi od wycinania lasów.
Jednak są sposoby, aby dzieci mogły przyczynić się do uratowania „zielonej krainy”. Możemy razem z kolegami i koleżankami zorganizować szkolną „Akcję Oczyszczania Lasów” i namawiać innych, aby nie pozostawiali śmieci w lasach. Możemy wspierać dobrze nam znaną „Akcję Zbierania Makulatury”. Zamiast wyrzucać przeczytane już gazety zbierajcie je w jednym miejscu, a później oddajcie ja na taką właśnie akcję. Dzięki temu będzie wycinanych mniej lasów. Gdy wybieramy się z rodzicami na wycieczkę do lasu nie łammy gałęzi drzew, nie deptajmy każdej napotkanej rośliny. Gdy zrywamy grzyby lub kwiaty pozostawmy chociaż ich korzenie, aby nie pozbawić rośliny życia. Zimą, a także i latem dokarmiajmy zwierzęta leśne. Czasem możemy nawet pomagać leśniczym sadzić młode drzewka.

Jak widzicie możemy zrobić bardzo wiele dla lasów. Jeśli postaramy się, aby zrobić cokolwiek dla „zielonych krain” możemy być z siebie dumni.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta