profil

Rozprawka

poleca 84% 1274 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W życiu trzeba przeżyć i porażki i zwycięstwa. Tak, w pełni zgadzam się z tym stwierdzeniem. Życie człowieka nie jest pasmem sukcesów, radości, szczęścia i osiągnięć. Jest poprzetykane również wieloma niepowodzeniami, smutkami i przegranymi. Moje słowa najlepiej potwierdzają następujące argumenty.

Po pierwsze, weźmy pod uwagę etap nauki i pracy w życiu człowieka. Uczysz się, przygotowujesz się, kujesz a mimo to nie zawsze dostajesz dobre stopnie. Wyniki egzaminów, klasówek i innych sprawdzianów wiedzy często odbiegają od twoich marzeń. W pracy też nie zawsze jesteś doceniany mimo wielkiego wysiłku. Nie można się jednak poddawać i załamywać. Należy wziąć się w garść i uparcie dążyć do wytyczonego celu. Ciężka praca prowadzi człowieka do „zwycięstwa”.

Po drugie poruszmy przykład książki Susane Towsend „ Sekrety dziennik Adriana Mole”. Jest to książka opowiadająca o przeżyciach czternastoletniego chłopca, który uważa się za intelektualistę, osobę doskonałą. Mimo to nie zawsze dostaje dobre oceny i świadectwo wzorowego ucznia, a jego felietony do stacji telewizyjnej BBC okazują się kompletną bzdurą.
Kolejny argument to na przykład historia z filmu „Bezludna Wyspa”. Mówi ona o dokonaniach rozbitka, który sam na wyspie przeżywa dziesięć lat. Doświadczenie to nie jest dla niego łatwe, musi on zmierzyć się z wieloma przeciwnościami losu. Ale dzięki wielkiemu poświęceniu, inteligencji udaje mu się dotrzeć do domu.

Reasumując życie nie składa wyłącznie ze „zwycięstw”, by dojrzeć, zrozumieć świat w pełni, trzeba przeżyć również czar goryczy i rozpaczy. Moje zdanie najlepiej potwierdzą słowa „…życie nie jest usłane różami”. Życie beztroskie, bez smutków było by życiem nie ciekawym. A najlepiej potwierdzą to słowa „…wszystko jest dla ludzi”.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta