profil

Udowodnij, że warto pracować nad udoskonaleniem własnego języka.

poleca 85% 115 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Uważam, że warto pracować nad udoskonaleniem własnego języka,
ponieważ jest podstawową częścią naszego życia. Posługując się słownictwem wulgarnym do niczego w życiu nie dojdziemy.

Myślę, że im lepiej będziemy posługiwać się naszym językiem tym lepiej będzie nam się żyło.
Nie raz nie dwa, słyszę jak ludzie kaleczą język słowami typu: „lubiałam:, „toć” czy „jo”.

Uważam ,że język jest bardzo istotną częścią ogólnego stosunku do bliźnich. Jedną z najbardziej raniących rzeczy dla człowieka są słowa. Powinniśmy uważać, jak i co mówimy.
Jeżeli jesteśmy przy ogólnym stosunku do bliźnich, pragnę powiedzieć, że bardzo istotne jest, jak mówimy do drugiej osoby. Jeżeli mamy do czynienia z osobą starszą, powinniśmy mówić do niej z szacunkiem, nie używając wulgaryzmów ani mowy potocznej (młodzieżowej), gdyż może być dla tej osoby niezrozumiała.

Jestem przekonana, że jeżeli każdy z nas spróbował by choć trochę udoskonalić swój „ językowy słownik” , świat był by lepszy i bardziej kulturalny.

Nie sposób zapomnieć, że granice naszego języka są granicami naszego świata.
Biorąc pod uwagę rosnącą ilość używania wulgaryzmów czy mowy potocznej stwierdzam,że zamiast udoskonalać mowę, wręcz ją niszczymy.

Należy zaznaczyć,że najbardziej język kaleczy młodzież, która używa wulgaryzmów, nie czyta książek, nie pisze listów, a najpopularniejsza droga komunikacji to dla nich sms.
Na zakończenie chciałabym dodać, że powinniśmy zastanowić się jak mówimy.

Na podstawie wyżej wymienionych argumentów stwierdzam, że warto udoskonalać własny język, bez którego nie mamy szansy na pracę, gdyż nikt nie przyjmie osoby, która jest wykształcona, ale nie umie się poprawnie wysłowić albo używa wulgaryzmów.
Poprawna mowa była, jest i będzie potrzebna i ważna, dlatego starajmy się ją udoskonalać, a nie niszczyć.Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta