profil

Naturalne metody antykoncepcji.

poleca 85% 377 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Naturalne metody antykoncepcji opierają się na wykorzystaniu w celach regulacji poczęć cyklicznych zmian płodności kobiety. Rola mężczyzny w tych metodach jest marginalna, ponieważ mężczyzna jest płodny od chwili osiągnięcia dojrzałości płciowej do późnej starości. Udział mężczyzny w stosowaniu tych metod jest ograniczony do powstrzymywania się od współżycia z partnerką w dniach, gdy jest płodna. Metody te polegają na dostosowania czasu kontaktów seksualnych do cyklicznych zmian płodności kobiety. Dlatego metody te mogą być zawodne u kobiet bardzo młodych, u których układ hormonalny nie jest jeszcze stabilny. W przypadku kobiet dojrzałych mogą być nieskuteczne jeśli występują zaburzenia cyklu miesiączkowego.
A nawet jeśli kobieta ma bardzo regularne cykle, to wiele czynników może zaburzyć długość trwania cyklu i termin jajeczkowania.
Czynnikami tymi mogą być:
— choroba (nawet zwykłe przeziębienie!),
— stosowanie różnych leków,
— przemęczenie, stres,
— niedożywienie, zmiana diety
— podniecenie seksualne,
— odległa podróż, zmiana strefy czasowej, klimatu
— przegrzanie lub wychłodzenie organizmu
Wszystkie metody naturalne sprowadzają się do jednego: mają pomóc przewidzieć termin jajeczkowania. Metody naturalne wymagają od kobiety poznania swojego cyklu i obserwowania swojego ciała. Najwyższą skuteczność antykoncepcji naturalnej zapewni korzystanie z „metody potrójnej” - stosowania wszystkich 3 metod (kalendarzowej, termicznej i Billingsów) jednocześnie.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Komentarze (2) Brak komentarzy
18.8.2011 (08:20)

Też jestem zdania, że metody naturalne obecnie są skuteczne...to nie jest staroświecki kalendarzyk małżeński. Skoro taki tekst jest na ściądze to znaczy, że zaczynają promować to w szkołach - i dobrze. A szczerze mówiąc pierwszy raz się spotykam z czymś takim jak cyclotest. Ciekawa sprawa

17.8.2011 (12:57)

Ja właśnie stosuję metodę termiczną. Jestem bardzo zadowolona, bo mam komputer cyklu- cyclotest. Powinno się promować metody naturalne wśród ludzi odpowiedzialnych oczywiscie...po co truć się tabletkami