profil

List do mieszkanca Europy w ktorym zachecasz go przeczytania najbardziej 'polskiej' ze wszystkich ksiązek

poleca 81% 741 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Kraków, 8 stycznia 2004 r.

Drogi Przyjacielu!

Wiem iż Polska jest Ci bardzo obca, nie znasz jej historii, a na pewno chciałbyś ją poznać. W ostatnim liście do mnie pisałeś, ze jeśli mógłbym to żebym doradził ci jakąś ciekawą polską książkę. A więc po analizie książek doszedłem do wniosku że powinienem doradzić Ci do przeczytania książkę naszego najlepszego poety Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”.

Jest to barwna, wierszowana opowieść o losach dwóch zwaśnionych rodów na tle najazdu Napoleona na Rosję, z którym Polacy wiązali nadzieję na oswobodzenie swojej okupowanej ojczyzny. Jest w niej wiele ciekawych zwrotów akcji, są tu piękne opisy przyrody i barwne wątki poboczne, które bardzo wciągają czytelnika, a szczególnie opisy życia polskiej szlachty.
A wiec wybrałem tę książkę przez to, iż jest to piękne patriotyczne dzieło Polaka na obczyźnie, i każdy polski obywatel powinien tą książkę przeczytać, a także każdy kto chciałby się dowiedzieć cos więcej o historii Polski.

P.S. Nie wiem co prawda czy uda ci się zakupić książkę tę w twoim języku ojczystym, lecz jak wiadomo niemiecki rynek książkowy jest dość duży i istnieje szansa że ją kupisz


Pozdrawiam, Imie

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta