profil

"Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia ani nie podchodź cynicznie do miłości..."

poleca 88% 102 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Różne uczucia towarzyszą nam w czasie życia.Najpiękniejszym z nich jest miłość. To dzięki niej czujemy wielką sympatię do drugiej osoby oraz pragnienie spędzenia z nią reszty swoich dni. Jest czymś niezwykłym i zaskakującym. Pełna uczuć i doznań, jest jak "kropla wody spływająca po naszym ciele."

Będąc zawsze sobą nie ukrywamy swoich uczuć. Nie udajemy, że jesteśmy kimś innym. Jest to bardzo ważne, gdyż inni cenią nas za to i my sami czujemy się z tym lepiej.

Udając jakiekolwiek uczucie żyjemy w zakłamaniu. Nie potrafimy otworzyć się przed drugim człowiekiem, a przecież miłość polega na bezgranicznym zaufaniu.

Z "Desideraty" Maxymiliana Ehrmanna wybrałam właśnie aforyzm jej dotyczący: "Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia ani nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa". Przemawia on do mnie w szczególności, gdyż łatwo go zrozumieć i uświadomić sobie przesłanie kierowane do każdego z nas. Wiadome jest, że człowiek na przestrzeni lat zakochiwał się. Takim przykładem pięknej i nieszczęśliwej miłości jest "Romeo i Julia". Oni poświęcili wszystko, aby ze sobą być. Niestety w tych czasach mało jest już takich par, które oddałyby życie za tą drugą osobę. Wiele ludzi nie wierzy w miłość i podchodzi do niej cynicznie.A przecież, czym byśmy byli bez tej ważnej wartości życiowej? Wciąż czulibyśmy pustkę.

W mojej hierarchii miłość zajmuje pierwsze miejsce razem ze stosunkiem do samego siebie. Istnieje już od początku świata i będzie trwała przez wieki. Mimo różnych niepowodzeń i rozczarowań, uważam ją za piękny stan, który każdy powinien przejść, aby zobaczyć co to znaczy "naprawdę żyć"...

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi