profil

"Kartka z pamiętnika Santiago" ciąg dalszy książki pt. " Stary człowiek i morze"

poleca 85% 269 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

* Rok jest domysłem, na podstawie postaci Joe Di Maggio, drużyny "Tygrysy z Detroit" oraz postaci Mike'a Gonzalez'a. Jednak sądzę że jest to odpowiednia data. Poszczególne dni tygodnia zgadzają się z datami ponieważ korzystałem z kalendarza z roku 1934 - informacja od autora.


Piątek, 07. 09. 1934.Ten dzień był wyjątkowo udany. Manolin przyniósł wyostrzony resor, więc mogłem stworzyć lance. Jest piękna, ma ostry, hartowany grot i rękojeść zrobioną z drewna Palmy Królewskiej. Sądzę że będzie mi długo służyć! Moje ręce już prawie się zagoiły a ból w piersiach znikł. Wszytko dzięki temu chłopcu. Boże jak dobrze że mi go zesłałeś. Nie bój się, nie zapomniałem o moich obietnicach! ... Zaraz je spełnię. Silny wiatr powinien utrzymywać się jeszcze przez dwa dni, czuję to w kościach. Powinienem być gotowy.

Niedziela, 09. 09. 1934.
Dzisiaj przygotowaliśmy łódź. Razem z Manolinem sprawdziliśmy sprzęt i dokonaliśmy wszystkich potrzebnych napraw. Wiatr osłabł, jutro wypływamy. Ale boję się. Nie wiem, czy dam radę.

Czwartek, 27. 09. 1934.
Po siedemnastu dniach żeglugi wróciliśmy. Mimo że przez pierwsze pięć dni szczęście nam nie dopisywało to złowiliśmy mnóstwo ryb! ... Za zarobione pieniądze będę mógł przeżyć zimę i kupić nowe narzędzia. Niestety, na razie nie możemy powtórzyć wyprawy, gdyż silny wiatr wrócił. ... A może to dobrze.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta