profil

Fajnie być dziewczyną

drukuj
poleca 85% 177 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

8 marca obchodzimy Święto Kobiet. Coraz częściej kwiatki dostają też dziewczyny w szkole od chłopaków. Nawet od tych, co "normalnie" ciągną je za włosy i na co dzień przezywają swoje koleżanki. Chłopcy - mali i duzi uważają najczęściej, że fajniej mają dziewczyny - pani częściej im wierzy, stawia lepsze oceny, wszyscy je chwalą itd, itd. Poprosiliśmy więc Maję, żeby napisała, czy fajnie być dziewczynką.

Maja: Czy fajnie być dziewczynką? Dobre pytanie. Według mnie stanowczo tak, choć to ma trochę minusów i plusów. Uzasadnię dlaczego. Plusy ma ponieważ dziewczyna ma zawsze pierwszeństwo, chłopak musi ją nosić na rękach, i to chłopak się oświadcza.
Ale wróćmy do mojego wieku. Mam 10 lat i jednym z plusów (choć na razie jeszcze niewiele mogę zrobić) jest malowanie. Przyznam się, że też się maluję, ale nie tak, jak dorosła kobieta, czyli brokatami, żelami itp., ale tylko na "dyskę".
Poza tym jako dziewczyna mogę nosić super cool dziewczęce ciuchy, ale też spodnie, mam długie włosy jak chcę (albo krótkie). Chłopak niby też może, lecz rzadziej.
A minusy zaczną się właściwie dopiero jak będę dorosła.

Malwina:
Bycie dziewczynką ma swoje plusy i minusy, ponieważ chłopcy są całkiem odmienni niż my dziewczynki. Hmm... bycie dzieckiem jest wspaniałe czy jest się dziewczynką czy chłopcem, lecz kiedy rośniesz - rosną i twoje problemy. Jesteś całkiem inny do swoich przyjaciół i czasami rodziców.

Plusy bycia dziewczyną: nie muszę iść do wojska, nie muszę się oświadczać, nie mogę orać pola, nie muszę się strzyc, nie muszę prosić do tańca, nie muszę dawać kwiatów, nie muszę się golić, mogę robić wspaniałe fryzury. Minusy: muszę czesać moje włosy, nie mogę grać w polo.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy